Morskie Mistrzostwa Okręgu 2019

MORSKIE MISTRZOSTWA OKRĘGU PZW W SZCZECINIE Z ŁODZI DRYFUJĄCYCH 2019 rok

W dniach 23-24 luty 2019 roku w miejscowości Darłówek, rozegrano Morskie Mistrzostwa Okręgu. Do udziału w zawodach zgłosiło się 22 zawodników, którzy rywalizowali o tytuł Mistrza Okręgu i jednocześnie o  prawo do reprezentowania Naszego Okręgu na Morskich Mistrzostwach Polski z łodzi dryfujących.

Pogoda w trakcie trwania zawodów dopisywała, choć Neptun nie do końca był łaskawy (stan morza 3-4 w skali B czasami wzrastający do 5) i tym mniej odpornym na falowanie Bałtyku, odebrał częściowo siły do walki.

Sędzią głównym zawodów był Andrzej Tokarski, sędziowie pomocniczy Ryszard Ornat, Czesław Mogilnicki, Łukasz Potkański.

Zgodnie z ustaleniami do komisji sędziowskiej przekazywano ryby powyżej ustalonego wymiaru dorsza 38cm.

Pierwszą turę zawodów wygrał kolega Stanisław Bęś, przynosząc do miary 18 dorszy o łącznej długości 792 cm. Zwycięzcą drugiej tury okazał się kolega Marek Oleba, łowiąc 13 dorszy o łącznej długości 553 cm

Po dwóch turach sportowej rywalizacji wyłoniono Mistrza Okręgu, którym na rok 2019 został Marek Oleba z Koła PZW „TROĆ”. Drugie miejsce, a zarazem tytuł pierwszego Wicemistrza Okręgu, zdobył zeszłoroczny Mistrz Okręgu – Radosław Gałat z Koła PZW „KARP”. Trzecie miejsce i drugiego Wicemistrza Okręgu zdobył Mirosław Plaskaczyński reprezentujący Koło PZW „Szczecin Miasto”. Puchar za największą rybę zawodów otrzymał kolega Stanisław Bęś za dorsza o długości 63 cm.

Zwycięzcy zawodów składamy gratulacje, komisji sędziowskiej podziękowania za sprawne sędziowanie, a wszystkim uczestnikom jak zawsze, za wyjątkową atmosferę panującą na zawodach.

Z wędkarskim pozdrowieniem
Łukasz Potkański

L.p.Nazwisko imięZajęte miejsce w I turzeZajęte miejsce w II turzeŁączna ilość punktówOgólna klasyfikacja po II turach