To był dobry rok

Jeszcze tylko kilka dni, a powitamy nowy 2019 rok. Najwyższa pora podsumować to, co działo się w tym już odchodzącym. Prezes Zarządu Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie Grzegorz Rogalewicz mówi jednoznacznie. To był bardzo pracowity, ale jednocześnie dobry rok. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Oto kilka przykładów. Wiosną udało się pozyskać rekordową ilość około 10 milionów sztuk zapłodnionej ikry szczupaków. Latem i wczesną jesienią kolejne rekordy osiągaliśmy w okręgowym Ośrodku Hodowlano – Zarybieniowym w Goleniowie. Przy dużym wysiłku naszych pracowników w 2018 roku podwoiliśmy wagę wyprodukowanych w wylęgarni – w 2017 roku ryb. Wynik jest znakomity, bo przekracza 20 ton.

Oczywiście pomogła bardzo ciepła pogoda, ale nie tylko. Kupiliśmy nowe karmniki z dozownikami. Przeszliśmy na dużo lepszą i wydajniejszą paszę i to wszystko zaprocentowało. Również na stawach w Pyrzycach. Po zeszłorocznym nieudanym tarle w listopadzie i grudniu tego roku również pobiliśmy rekord. Nasi ichtiolodzy i inni pracownicy pozyskali ponad dwa miliony sztuk zapłodnionej ikry troci. Był to jednocześnie rok, kiedy nasza Społeczna Straż Rybacka wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt potrzebny do walki z kłusownikami. Mówiliśmy już o tym przed tygodniem. Mogę powiedzieć – dodaje Prezes Rogalewicz, że tak wyposażonej Straży w historii Okręgu jeszcze nie było. Sądzę, że jest też jedną z najlepiej wyposażonych sprzętowo w całym Zawiązku. Dzięki pracy Zarządu, społecznych działaczy, prezesów Kół przybywa nam członków i zbliżamy się już do granicy 16 tysięcy.

Przed nami kolejne wyzwania. Dokończenie modernizacja stawów i rozbudowa wylęgarni. Pierwsze umowy o dofinansowanie zostały już podpisane. A to, o czym rozmawialiśmy to przecież nie wszystko – podsumowuje Prezes Rogalewicz.