Wariant „B”. Koło PZW nr 15 „Węgorz” Węgorzyno

W dniu 02.12.2018r. o godz. 8:00 grupa wędkarzy z kół PZW powiatu łobeskiego spotkała się nad Łowiskiem Połchowo w celu wzięcia udziału w zawodach spinningowych. Niestety prognoza długoterminowa zawiodła ponieważ zapowiadane były ocieplenia, a utrzymała się temperatura ujemna. Mając siedem jezior pod opieką Koła mogliśmy wybrać wariant „B”, ponieważ trzy jeziora nie były zamarznięte Węgorzyno,  Przytoń  i Zajezierze. Wybraliśmy jezioro Zajezierze.

Po krótkiej odprawie i zjedzeniu gorącej kiełbasy oraz wypiciu kawy wszyscy udali się w miejsce wodowania. W zawodach brało udział dwudziestu jeden uczestników . Sędzią głównym był Jarosław Regulski, a pomocniczym Gabriel Kutak. Sędziowie wyłonili zwycięzców: pierwsze miejsce zajęła Monika Zapert łowiąc szczupaka 1890 pkt, drugie Tomasz Długołęcki również szczupak 1280 pkt, a trzecie zdobył Jan Przystupa, który złowił okonie 250 pkt. Największą rybę złowiła Monika Zapert. Po skończonych zawodach wszyscy udali się do Rybaczówki, gdzie w ciepłym pomieszczeniu mogli zjeść gorącą grochówkę i wypić kawę.

Tam również zostały wręczone puchary, dyplomy i nagrody. Cała impreza zakończyła się w miłej atmosferze wspólną fotografią. Sezon spinningowy został zakończony.

Prezes Koła PZW nr 15 „Węgorz” Węgorzyno
Lech Walczak