Jubileusz 25 lecia

Chodzi dokładnie o współpracę między niemieckim KAV- OHV, czyli odpowiednikiem z Oranienburga naszego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Podczas spotkania, jakie odbyło się w szczecińskim Novotelu nie brakowało serdeczności, wzajemnych prezentów oraz pamiątkowych medali. Nie było to jednak tylko kurtuazyjne ściskanie dłoni. Nasi wędkarze, jak i niemieccy goście przyjechali z małżonkami. Były owszem oficjalne przemówienia, ale nawet podczas przemowy wszyscy zwracali uwagę na przyjacielskie więzi.

Prymat wiedli gospodarz spotkania Prezes PZW w Szczecinie Grzegorz Rogalewicz oraz jego odpowiednik Przewodniczący KAH-OHV Peter Stowe. Warto dodać, że współpraca i sąsiedzkie kontakty rozpoczęły się, dużo wcześniej od spotkań członków dawnego szczecińskiego Koła PZW Metalowiec działającego wtedy przy zakładach Polmo z niemieckimi kolegami zrzeszonymi w niemieckim ORPU Sport Fischer. Był to rok 1972. Władze okręgowe PZW i naszego niemieckiego odpowiednika spotkały się jednak dopiero 20 lat później, a porozumienie podpisano w 1993 roku i stąd wziął się jubileusz 25 lecia. Przyjaciele z obu stron granicy przypominali historię swoich kontaktów.

Po zlikwidowaniu Polmo, jego członkowie w znacznej części przeszli do Koła Szczecin Miasto. Henryk Piłat namawiał Barbarę Bergandy-Owsik Panią Prezes Koła Miasto na tyle skutecznie, że po Metalowcu to właśnie Koło Miasto podjęło współpracę z sąsiadami i tak jest do dziś.

W Nowotelu po oficjalnej części spotkania wszyscy udali się na wspólną kolację. Tu dopiero zaczęły się wspominki i pokazywanie zdjęć ze wspólnych zawodów rozgrywanych po obu stronach Odry. Na koniec najpierw uwieczniono na zdjęciach, a później zjedzono smakowity tort.