Lato z „Węgorzem”

Tradycyjnie jak co roku  „Dni Węgorza „w Węgorzynie odbyły się również z udziałem Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. W dniu 21.07.2018r. o godzinie 6:00 na Plaży Miejskiej spotkało się czterdziestu wędkarzy aby wziąć udział w zawodach o Puchar Burmistrza Węgorzyna. Były to zawody otwarte co pozwoliło nam gościć kolegów z wielu kół. Pierwsze miejsce zdobył Zbigniew Banaś (Koło „Węgorz”), drugie Krzysztof Murawski (Koło „Big-Fish”),trzecie Anna Gaura (Koło „Węgorz”) .Największą rybę złowił Stanisław  Filowiat (Koło „Węgorz”).  Puchary i dyplomy zostały wręczone przez panią Burmistrz Węgorzyna Monikę Kuźmińską na terenie Stadionu Miejskiego – gdzie również uczestnicy zawodów korzystali  z gorącego posiłku. Organizatorem zawodów było Koło PZW nr 15 „Węgorz” z Węgorzyna. Sędziowali Koledzy: Jarosław Regulski i Piotr Bocian, a pomoc przy ważeniu zapewnili Koledzy: Gabriel Kutak, Edward Rzepka, Józef Urbański. Nad całością czuwał prezes Koła Lech Walczak.

O godzinie 17:00 rozpoczęło się uroczyste – tradycyjne zarybianie węgorzem, który został przywieziony przez pracowników Okręgu PZW w Szczecinie. Pierwszy węgorz został wpuszczony

przez panią Burmistrz Monikę Kuźmińską, a kolejne zostały wpuszczane przez młodzież wraz z rodzicami. Przygotowanie do zarybień oraz pomoc przy zarybianiu zapewniło Koło PZW nr.15 „Węgorz” Węgorzyno.

Pogoda dopisała, imprezy odbyły się w miłej atmosferze – czekamy do następnego roku.