Gruntowe Mistrzostwa Polski

Do Pyrzyc, a dokładniej nad zbiornik Sicina zjechało osiemdziesięciu zawodników z całego kraju. Wszystko zaczęło się już w piątek, kiedy po rejestracji wszyscy mieli okazję potrenować. Po południu odbyło się uroczyste otwarcie zmagań i ostatnia odprawa techniczna z Arturem Kalinowskim Sędzią klasy międzynarodowej i członkiem Głównego Kolegium Sędziowskiego Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego. Motywacji wszystkim nie brakowało.

Dość powiedzieć, że podczas pierwszej tury rozgrywanej w sobotę Bartłomiej Karczemski z Piotrkowa Trybunalskiego złowił prawie pięciokilogramowego sandacza i wygrał zmagania w swoim sektorze. Niestety nie zapewniło to w ostatecznym rozrachunku – po dwóch turach –  miejsca na podium. W drugiej, niedzielnej turze tak dużych ryb już nie było. Dominowały małe płocie, krąpie i leszcze. Jak policzyłem podczas mistrzostw do siatek trafiło około 300 kilogramów ryb, które, jak zawsze wróciły do wody.

A zwycięzcy? Gruntowym Mistrzem Polski na rok 2018 został kolega Wojciech Barański reprezentujący Okręg PZW w Tarnobrzegu. Na drugim stopniu podium stanął Marek Ćwilkiński z Okręgu w Gdańsku, a na trzecim Antoni Kulesz z Okręgu w Wrocławiu. Najlepszym z naszych, okazał się Ryszard Ornat ze Szczecina – zajmując  19 miejsce. Wszystkim należą się gratulacje, również sponsorom Mistrzostw, którzy ufundowali naprawdę cenne nagrody. Strategicznym sponsorem była w tym roku firma Genlog Europa, którą reprezentowali Marek Ćwikliński i Tomasz Janeczek. Kolejnymi fundatorami nagród byli: Firma  PPC Machela dystrybutor marki Harrison i jej reprezentant Janusz Żak,   Feeder Bajt i Bartosz Lelek, Sklep wędkarski Feederomania, oraz indywidualnie Pani Burmistrz Pyrzyc Marzena Podzińska i Marian Macewicz.