Zawody z okazji Dnia Dziecka w kole PZW nr 7 w Chojnie

Pierwsi zawodnicy zaczęli się pojawiać na łowisku już po godz. 7.00 i od razu rozpoczęli przygotowywania do zawodów.

Po sprawdzeniu obecności zawodników, o godz. 8.00 młodych wędkarzy przywitał w imieniu Zarządu Koła sędzia główny zawodów kol. Piotr Nosul. Odprawa, a w niej życzenia dużej ryby, omówienie zasad i warunków wędkowania oraz omówienie zasad bezpieczeństwa nad wodą. Sami zawodnicy przegłosowali, że zawody będą trwały 2 godziny. Losowanie stanowisk, słodki poczęstunek i zawodnicy udali się na wyznaczone miejsca.

Łowienie trwało do godz.11.00, a do siatek trafiały głównie karasie, płotki i okonie. Do stanowiska sędziowskiego zaczęli się zgłaszać zawodnicy ze swoimi zdobyczami. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podała wyniki i zostały wręczone puchary dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych:

Kadeci młodsi:

  1. Jeremicz Magda
  2. Kubiak Kajetan
  3. Pasek Martyna

Kadeci:

  1. Węclewski Robert
  2. Szpilski Kacper
  3. Zmudziński Kamil

Juniorzy:

  1. Rydz Marzena
  2. Litra Piotr

Puchar za Największą Rybę: Kubiak Kajetan

Specjalny puchar za Najmniejszą Rybę: Wróblewski Brajan

Jednocześnie wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, medalem pamiątkowym i nagrodami rzeczowymi. Wszyscy zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za umożliwienie startu dzieciom i opiekę podczas przebywania nad wodą.

Zarząd PZW „Rurzyca” w Chojnie składa podziękowanie instytucjom, firmom i osobom prywatnym za wsparcie, dzięki któremu można było zorganizować tak wspaniałą imprezę na świeżym powietrzu.