Zawody Grand Prix Polski w wędkarstwie morskim o Puchar Burmistrza Darłowa 24-25 marca 2018r.

Zawody Grand Prix Polski w wędkarstwie morskim o Puchar Burmistrza Darłowa przeszły już do historii. Jak wypadła drużyna szczecińska w konfrontacji z elitą zawodników reprezentujących inne rejony Polski ? Wystartowało siedemdziesięciu dwóch uczestników i trzeba powiedzieć, że GP charakteryzuje się bardzo wysokim profesjonalizmem prezentowanym przez wędkarzy starających się zweryfikować swoje umiejętności . Ale sprzęt i umiejętności to nie jest wszystko, czego nam trzeba do odniesienia sukcesu wędkarskiego. Nieodzownym czynnikiem udanego wędkowania są ryby, a te nie chciały współpracować pomimo heroicznych starań wędkujących.


Drużyny szczecińskie w pierwszej turze nie pokazały tego na co jest je stać. Być może miało to związek ze zbliżającymi się, majowymi Mistrzostwami Polski i była to jedynie przysłowiowa zasłona dymna…

Wyniki pierwszej tury indywidualnie „szczecinian” – w sektorach:
2. Mogielnicki Czesław
5. Pawłowski Marek
7. Roguski Janusz
9. Tokarski Andrzej
10. Kowalski Janusz
13. Ornat Ryszard

Drużynowo:
10. Szczecin 2
11. Szczecin 1

Po wielogodzinnej męczącej naradzie która przeciągnęła się do północy wyciągnięto wnioski, które miały zaowocować w drugiej turze zawodów  – mamy przecież w swoich szeregach kilku mistrzów polski.

Wyniki indywidualne „szczecinian” – w sektorach drugiego dnia:
1. Ornat Ryszard ( zwycięzca drugiej tury )
1. Mogielnicki Czesław
2. Kowalski Janusz
5. Roguski Janusz
6. Pawłowski Marek
9. Tokarski Andrzej

Drużynowo druga tura:

Okręg PZW Szczecin 1
3. Okręg PZW Szczecin 2

Po podliczeniu dwudniowych zmagań okazało się to , że Kolega Czesław  Mogielnicki zajął pierwsze miejsce w zawodach, a drużyny zajęły następujące miejsca:

5 miejsce – Szczecin 1,

8 miejsce – Szczecin 2.

Pozostał nam ogromny niedosyt, ponieważ do drugiego miejsca zabrakło pierwszej drużynie trzech punktów,
a drugiej drużynie czterech punktów. Bardzo udana wyprawa naszych reprezentantów dobiegła końca i teraz czekać będziemy z utęsknieniem do majowych Mistrzostw Polski. Trzymajcie za nas kciuki !!!

Ryszard Ornat