Sportowy rok na plusie

To był rzeczywiście bardzo dobry, sportowy rok dla naszego Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Trudno jest oceniać, który ze sportowych aspektów był najbardziej spektakularny – mówi nasz wiceprezes ds. sportu Krzysztof Sindrewicz. Trzeba pogratulować Michałowi Lubasiewiczowi. Nasz siedemnastoletni zawodnik został Mistrzem Polski w kategorii juniorów do lat 20 w wędkarstwie spławikowym.

Na zawodach, które odbyły się w Częstochowie pokonał 60 innych młodych wędkarzy. Dwóch naszych wędkarzy – tata Mistrza – Andrzej Lubasiewicz oraz Krzysztof Nowaczyk zakwalifikowało się w drodze eliminacji do startów w tak zwanej I Lidze Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym. Drużyna naszego Okręgu w składzie Przemek Żurowski, Łukasz Rycyk, Andrzej Kowiński oraz Jarosław Ciszewski w pięknym stylu wygrała eliminacje do Grand Prix Polski i z pierwszego miejsca również awansowała do I Ligi, ale w dyscyplinie muchowej. To jednak nie koniec. W spinningowej GP Polski mamy na rok 2018 czterech zawodników, którzy znaleźli się tam oczywiście w drodze niełatwych eliminacji. Honoru Okręgu będą, więc bronili Artur Bącik, Michał Tarnowski, Jerzy Mazurkiewicz oraz Michał Trościanko, który na dodatek w roku 2017 zajął 5 miejsce indywidualnie w Klasyfikacji GP Polski. Trochę słabiej wypadliśmy w tym roku w dyscyplinie morskiej. Mamy jednak dwie drużyny – 6 zawodników w GP Polski. Nie można tez zapomnieć, że w tym roku byliśmy organizatorami i gospodarzami dwóch zawodów rangi ogólnopolskiej. Eliminacji do GP Polski w wędkarstwie spławikowym na Wyspie Puckiej i Mistrzostw Polski Weteranów w wędkarstwie spławikowym na Sicinie. W samym Okręgu największym osiągnięciem jest znacznie wzrastająca frekwencja zawodników na zawodach okręgowych, szczególnie w dyscyplinie spławikowej – podkreśla Sindrewicz.