ZAWODY SPŁAWIKOWE O PUCHAR STAROSTY POWIATU ŁOBESKIEGO

W sobotę 5 sierpnia nad jeziorem Dubie w Ginawie – gmina Węgorzyno spotkali się wędkarze z całego powiatu łobeskiego. Okazją były Zawody Spławikowe o Puchar Starosty Powiatu Łobeskiego. Jest to coroczna impreza organizowana na zmianę przez wszystkie koła powiatu. W tym roku zaszczyt organizowania imprezy przypadł działaczom Koła PZW Nr 8 „Pstrąg” Łobez.

O godzinie 7:00 odbyła się zbiórka, odprawa, a po niej śniadanie. O 8:30 rozpoczęło się czterogodzinne wędkowanie. Niestety w tym dniu ryby nie chciały współpracować z wędkarzami – już po kilku minutach widać było, że nie padną żadne rekordy wędkarskie. Po upływie czasu wyznaczonego na wędkowanie przyszła pora na ważenie ryb, które następnie trafiały z powrotem do wody. Kilku zawodników zeszło z łowiska nie łapiąc nawet jednej ryby. Poszczególne sektory wygrali następujący zawodnicy: sektor A – Andrzej Gosławski (Pstrąg I Łobez – 0,78 kg), sektor B – Krzysztof Kamaszko (Węgorz I Węgorzyno – 2,43 kg), sektor C – Dariusz Brodzki (Łosoś II Resko – 3,62 kg). Po podliczeniu punktów w klasyfikacji drużynowej I miejsce zajęła drużyna Karaś I Łobez w składzie: Tomasz Długołęcki, Antoni Karluk, Andrzej Tyrański. II miejsce zajęła drużyna Sumik II Radowo Małe w składzie: Artur Paszek, Paweł Paszek, Andrzej Grymuza. III miejsce przypadło zaś drużynie Węgorz I Węgorzyno w składzie: Krzysztof Kamaszko, Andrzej Maziarz, Zbigniew Banaś. Pierwsze miejsce w kategorii kół i puchar przechodni ufundowany przez Annę i Grzegorza Ignatowiczów zdobyło koło Łosoś Resko. Drugie miejsce w tej klasyfikacji zdobyło Koło Węgorz Węgorzyno, trzecie miejsce zaś Koło Sumik Radowo M. Nad przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska w składzie: S. Puchalski, L. Bryczkowski, H. Chabecki, A. Hlib.

Puchary wręczali: Starosta Łobeski Paweł Marek, Prezes Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie Grzegorz Rogalewicz oraz fundatorzy pucharu przechodniego Anna i Grzegorz Ignatowiczowie.

Kolejne zawody już za rok. Tym razem organizatorem będzie Koło PZW nr 15 „Węgorz” Węgorzyno.