„Lato z Węgorzem” w Węgorzynie

Jak co roku  Dni Węgorza w Węgorzynie odbyły się również z udziałem Polskiego Związku Wędkarskiego.

W dniu 22.07.2017r. o godzinie 6:00 na Plaży Miejskiej spotkało się czterdziestu czterech wędkarzy aby wziąć udział w zawodach o Puchar Burmistrza Węgorzyna. Były to zawody otwarte     co pozwoliło nam gościć kolegów z wielu kół PZW naszego Okręgu: „Pstrąg” Łobez, „Karaś” Łobez, „Łosoś” Resko, „Amur” Płoty, „Kiełbik” Szczecin, Organizatorem  tych zawodów było koło PZW nr 15 „Węgorz” Węgorzyno. Sędziowanie należało do kolegów: Andrzeja Włodarza, Gabriela Kutaka, Jarosława Regulskiego, Piotra Kałapackiego.

Po czterogodzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych. Pierwsze miejsce zdobył Arkadiusz Spałka (6,61kg), drugie Krzysztof Kamaszko (6,47kg), trzecie Leszek Lipka (636kg). Największą rybę złowił Wiesław Młynarczyk (0,7kg – leszcz). Za godne reprezentowanie Pań dyplom otrzymała Józefa Spałka.

Puchary, dyplomy i upominki zostały wręczone przez panią Burmistrz Węgorzyna Monikę Kuźmińską na Plaży Miejskiej, z której wszyscy uczestnicy udali się na „Rybaczówkę” – gdzie przygotowany został poczęstunek w postaci karkówki i kiełbasy na gorąco W miłej atmosferze zakończono zawody wspólną fotografią na tle odnowionego eksponatu (łodzi).

O godzinie 16:30 tradycyjnie rozpoczęło się uroczyste zarybianie węgorzami.  Ryby zostały przywiezione przez pracowników Okręgu PZW w Szczecinie. Pierwszy węgorz został wpuszczony przez panią Burmistrz Monikę Kuźmińską, a kolejne zostały wpuszczane przez młodzież wraz z rodzicami. Przygotowanie do zarybień oraz pomoc przy zarybianiu zapewniło Koło PZW nr 15 „Węgorz” Węgorzyno.

Na zaproszenie pani Burmistrz – w ramach dobrej współpracy pomiędzy Gminą Węgorzyo, a Polskim Związkiem Wędkarskim – mieliśmy zaszczyt gościć Prezesa Okręgu PZW w Szczecinie Grzegorza Rogalewicza, który również brał udział w zarybianiu.

Lech Walczak Prezes Koła PZW nr 15 „Węgorz” Węgorzyno