Z wizytą w Kole PZW Wobler

Kiedy dotarłem do Kamienia Pomorskiego droga poprowadziła mnie nad Kanał Świniec. Właśnie tam spotkałem się z kilkoma członkami Koła Wędkarskiego numer 23 Wobler. Oczywiście naszego Okręgu PZW w Szczecinie.

Od tego roku jego Prezesem jest Tomasz Czekała. Kiedy zapytałem go o plany i efekty pierwszych miesięcy pracy – nie krył, że w ostatnich latach koło nieco podupadło. Zależy nam bardzo, aby zaktywizować prace z dziećmi i z młodzieżą. Pierwsze kroku już zrobiliśmy zapraszając najmłodszych na zawody zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Tomek Czekała podkreślił, że przerosło to ich oczekiwania. Zawody, które zorganizowano na „kołowej” przystani przyciągnęły taką ilość młodych miłośników kija, że zrobiło się tam bardzo ciasno. Już teraz koło szuka sponsorów, aby pomogli zorganizować podobne zawody na rozpoczęcie roku szkolnego. Innych zmagań, ale już dla dorosłych też nie brakuje. Są między innymi Mistrzostwa Koła, w planach mamy również organizację zawodów powiatowych – dodał Czekała

Koło Wobler ma pod swoją opieką wspaniałe łowiska. To przecież między innymi rzeka Wołczenica, czy Kanał Świniec, który zasłynął ze swojej zasobności w całej Polsce. Pamiętam, że i ja kilka razy moczyłem tam kije, a na efekty długo się nie czekało. Gospodarz koła Zygmunt Majer, Sekretarz Zbigniew Przybycień, zastępca Prezesa Kamil Rząsa i opiekujący się wspomnianą młodzieżą Krzysztof Nomejko powiedzieli mi, że wprawdzie czasy świetności już się na Świńcu skończyły, ale i tak można tam spotkać szczupaki, okonie, liny, jazie, klenie, dużą morską płoć, oraz karasie, sumy, trocie i co najciekawsze nawet zabłąkane dorsze. Aby nie było wątpliwości, kim jest gospodarz -ustawione są specjalne tablice informacyjne. Można to sprawdzić oglądając klip filmowy, czy zdjęcia. Odjeżdżając z Kamienia Pomorskiego wszystkim członkom koła na ręce prezesa złożyłem serdeczne życzenia owocnej pracy.