Wakacje z wędką z Kołem PZW ODRA CHOJNA

W niedzielę 25 czerwca 2017 w Chojnie na jeziorze Kaliska Lotnisko, koło wędkarskie PZW nr 84 Odra Chojna zorganizowało kolejną edycję zawodów dla dzieci i młodzieży „Wakacje z wędką”. Impreza współfinansowana była, jako zadanie publiczne ze środków Powiatu Gryfińskiego. W niedzielny poranek nad brzegiem jeziora spotkało się około stu mieszkańców naszego regionu a w tym aż, 36 adeptów wędkarstwa w wieku od 4 do 14 lat. W tej grupie znajdowały się również dzieci z Bajkowego Przedszkola Miejskiego w Chojnie, które również wsparło organizacyjnie i kulinarnie chojeński piknik wędkarski.

Dzieci podzielone zostały na trzy kategorie wiekowe, przedszkolaki, kadeci i kadeci starsi. Czas zawodów obejmował dwie godziny łowienia a na następnie na maluchów czekały same niespodzianki i wielki piknik grillowy oraz impreza towarzysząca, jaką był „Błękitny Patrol”, czyli szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, przeprowadzony przez Instruktora i młodzieżową grupę WOPR działającą przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie. Start zawodów zaplanowano na godzinę 9:00, zanim jednak do niego doszło, tradycyjnie już, nastąpiło losowanie stanowisk i wręczanie słodkiego poczęstunku. Punkt 9:00 zabrzmiała trąbka sędziego zawodów – wówczas zanęty i przynęty powędrowały do wody, a maluchy rozpoczęły zabawę. Co pewien czas słychać było okrzyki radości, co zwiastowało złowioną rybkę, a na twarzach rodziców i organizatorów malował się uśmiech i poczucie, że maluchy bardzo dobrze się bawią. O godzinie 11:00 sędziowie przystąpili do ważenia złowionych ryb i podliczania wyników, a w tym czasie wygłodniali zawodnicy wraz ze swoimi opiekunami udali się na grillowany poczęstunek. Po zakończonej degustacji nastąpił najbardziej wyczekiwany przez dzieci moment, czyli nagrodzenie wszystkich uczestników imprezy medalami, dyplomami, pucharami i nagrodami rzeczowymi. Wręczanie rozpoczęło się od najmłodszej grupy, czyli Przedszkolaków, którzy poza wspomnianymi upominkami otrzymali jeszcze nagrody ufundowane przez Bajkowe Przedszkole Miejskie w Chojnie z rąk swoich Pań opiekunek, które od samego rana towarzyszyły nam i pomagały przy organizacji imprezy. Następnie odznaczono kadetów i kadetów starszych. Po wręczeniu upominków za uczestnictwo przyszła pora na kolejną niespodziankę, czyli uwielbianą przez dzieci Loterię fantową i raz jeszcze każdy uczestnik w drodze słodkiego ciastkowego losowania – z wielkim uśmiechem odbierał nagrody w postaci sprzętu wędkarskiego. W dalszej części pikniku wędkarskiego odbył się pokaz ratownictwa i niesienia pierwszej pomocy przeprowadzony przez Instruktora WOPR, Marka Łągiewczyka i młodzieżową grupę WOPR działającą przez ZSP w Chojnie. W tej części imprezy dzieci poza częścią teoretyczną również mogły spróbować swoich sił w praktyce. Zaangażowanie dzieci w zajęcia praktyczne było bardzo duże,  co przez organizatorów imprezy nagradzane było kolejnymi upominkami w postaci piłek i gadżetów. Pokaz ratownictwa i szkolenie z tego zakresu to również bardzo dobra lekcja dla opiekunów, którzy wraz ze swoimi pociechami aktywnie brali udział w zajęciach praktycznych.
Na zakończenie, czyli przysłowiowy deser Panie Przedszkolanki uraczyły uczestników imprezy przepyszną szarlotką.
Z roku na rok impreza organizowana przez Koło wędkarskie PZW ODRA Chojna nabiera, coraz to większego rozmachu. To wszystko pokazuje i uświadamia Zarząd koła, że działalność wychowawczo-sportowa na rzecz dzieci w kole Odra Chojna jest prowadzona w sposób prawidłowy mający na celu nakłonić najmłodszych do aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Dzieci mają możliwość poznać i polubić wędkowanie a przy tym bawiąc się jednocześnie.

Zorganizowanie „Wakacji z wędką” nie byłoby możliwe bez środków finansowych z budżetu koła oraz ogromnej pracy Zarządu koła „Odra” jaką należy włożyć w realizację takiego przedsięwzięcia. To wszystko w połączeniu ze środkami finansowymi zewnętrznymi, umożliwia realizację tego typu zadań publicznych.

Dlatego też Zarząd koła pragnie podziękować wszystkim tym osobom, instytucjom, przedsiębiorcom, którzy wsparli finansowo i rzeczowo „Wakacje z wędką” tym samym przyczynili się do możliwości organizacji tak wspaniałej imprezy plenerowej dla dzieci i młodzieży, organizowanej corocznie przez Koło wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA.

„Wakacje z wędką”  wsparli:

Powiat Gryfiński
P.U.P Pomot Chojna
POLDANOR S.A.
Urząd Marszałkowski
Cukiernia Piekarnia MAXX
Marcin Przybyła
Daniel Lewandowski
Zbigniew Kmieć
Rada Sołecka Nawodna

Prezes Koła PZW nr 84 „Odra” Chojna Paweł Bucyk