Mamy Mistrzów

Na popularnych „kamieniach”, czyli na Odrze – Wyspie Puckiej rozegrano w pierwszy weekend czerwca Spławikowe Mistrzostwa Okręgu PZW w Szczecinie w wędkarstwie spławikowym. W sobotę pogoda sprzyjała. Niestety w niedzielę, właściwie przez cały czas zmagań siąpiło, a chwilami nawet lało. Nie raz jednak zwracałem uwagę na to, że prawdziwym wędkarzom aura nigdy tak do końca nie przeszkadza. Tak było i tym razem. Na starcie stawiło się 60 zawodników.

Jak to najczęściej bywa, łowili wszyscy, ale z różnym skutkiem. Dość powiedzieć, że po dwóch turach między pierwszym a ostatnim seniorem różnica w wadze sięgała ponad osiemnastu kilogramów. Zmagania zmaganiami, ale ważna jest też dobra zabawa, a tej mimo padającego deszczu chyba nie zabrakło. Już po dekoracji zwycięzców rozmawiałem z szefem naszego Kapitanatu Sportowego w Okręgu Krzysztofem Sindrewiczem, który przyznał, że zawody spławikowe mają coraz lepszą frekwencję. Zawsze chciałoby się jednak więcej. Nie ma co jednak narzekać. Tym bardziej, że nie napisałem jeszcze, kto wygrał. Jeśli zajrzycie do filmu (TAP2C) to zobaczycie wszystkich mistrzów na podium. W kategorii seniorów na najwyższym stopniu stanął Marcin Kwiatkowski z Koła PZW Pyrzyce. Drugie miejsce zajął Andrzej Lubasiewicz, a trzecie Mieczysław Bender. Wśród kobiet zwyciężyła Barbara Nagórska pokonując Ewę Marszałek i Marię Morzyńską. Najlepszym kadetem okazał się Michał Łubasiewicz wyprzedzając Michała Chawryło i Seweryna Kałuckiego, a wśród juniorów najlepszym okazał się Dawid Bogusz, w pokonanym polu zostawiając Mariusza Gałata i Sebastiana Szóstaka.

Przed nami, już za tydzień kolejne zawody z cyklu Grand Prix na łowisku Sicina w Pyrzycach. Będą to ostatnie zmagania przed zbliżającym się okręgowym zjazdem i wyborami nowych władz Okręgu PZW w Szczecinie.