REKONESANS

Rekonesans – tak w skrócie należy określić kolejne zawody dla wędkarzy Koła PZW Nr 38 „AMUR” w Płotach, które odbyły się w dniu 28-go maja na jeziorze k/Przybiernowa. Tym razem zostały zorganizowane zawody gruntowe, towarzyskie, które nie były zaliczane do punktacji pucharowej Koła. Tym razem zawody zgromadziły skromną grupę 35 wędkarzy, a sędzią głównym zawodów był kolega Nowicki Jerzy.

Wyniki końcowe nie były imponujące, ale należy zaznaczyć że każdy z uczestników złowił przysłowiową rybę i mógł się czuć usatysfakcjonowany. Pogoda nie sprzyjała łowieniu, a jedynie opalaniu w tym dniu z czego skorzystali uczestnicy zawodów. Zawody odbyły się na pięknym jeziorze Przybiernowskim, które zabezpieczyło i udostępniło nam Koło PZW z Przybiernowa za co składamy podziękowanie i polecamy innym wędkarzom – by odwiedzili ten piękny akwen. Jest miejsce parkingowe z zapleczem do grillowania, pomosty do wędkowania.

Wracając do zawodów, choć wyniki nie były zachwycając to należy je odnotować;

  1. BĘŚ PIOTR………………….4 780 pkt.
  2. CZESNOWICZ ŁUKASZ……3 680 pkt,
  3. KALLAS ARTUR……………..2 990 pkt.

Zawody zakończyły się wręczeniem pucharów i upominków dla najlepszych. Nagrodzona została również jedyna Pani – uczestniczka tych zawodów – Frąckiewicz Emilia, która próbowała swych umiejętności pod bacznym okiem ojca. Całość imprezy dopełniło wspólne grillowanie, które przygotował kolega Jerzy Wyborski wraz z kolegą Ryszardem Borowikiem.

Obecnie Zarząd Koła przygotowuje się do organizacji corocznej imprezy rekreacyjnej „RODZINNE SPOTKANIE NAD RUSAŁKĄ” które odbędzie się pod koniec czerwca.

Tekst i zdjęcia; Henryk Bobrowski