Dzień Dziecka w Kole PZW nr 7 „Rurzyca” w Chojnie

W ciepły poranek 28 maja 2017 r. na jeziorku „Karasie” w Chojnie, odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.

Organizatorem tej cyklicznej imprezy dla dzieci i młodzieży z okazji ich Święta – było Koło Wędkarskie PZW nr 7 „Rurzyca” w Chojnie. Do rywalizacji przystąpiło ponad 48 zawodników i zawodniczek w wieku do 18 lat.

Po sprawdzeniu obecności zawodników, o godz. 8.00 młodych wędkarzy przywitał w imieniu Zarządu Koła kol. Andrzej Leszczyński. W tym szczególnym dla dzieci dniu życzył dużej ryby i dużo zabawy. Sędzia Główny zawodów p. A.Kiepura rozpoczął odprawę sędziowską przed zawodami omawiając zasady wędkowania ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa nad wodą. Po losowaniu stanowisk młodzi zawodnicy udali się na wyznaczone miejsca.

Łowienie trwało do godz.10.00, a do siatek trafiały głównie karasie, płotki i okonie. Do stanowiska sędziowskiego zaczęli się zgłaszać zawodnicy ze swoimi zdobyczami. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podała wyniki i zostały wręczone puchary dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych:

Kadeci młodsi:
1. Neugebauer Milena
2. Hołota Jakub
3. Pohorecki Kacper

Kadeci:
1. Szpilski Kacper
2. Węclewski Robert
3. Wysoczańska Iga

Juniorzy:
1. Litra Piotr
2. Nowacki Michał
3. Rydz Marzena

Jednocześnie wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, medalem pamiątkowym i nagrodami rzeczowymi. Wszyscy zostali poczęstowani kiełbaskami z grilla.

Dziękujemy rodzicom i opiekunom za umożliwienie startu dzieciom i opiekę podczas przebywania nad wodą.

Zarząd PZW „Rurzyca” w Chojnie składa podziękowanie instytucjom, firmom i osobom prywatnym za wsparcie, dzięki któremu można było zorganizować tak wspaniałą imprezę na świeżym powietrzu.

Zapraszamy i zachęcamy do wędkowania, i do zobaczenia za rok.

Tomasz Najmowicz