Weterani na start

Zawody wędkarskie w randzie Mistrzostw Polski – w ostatnich latach – niezbyt często gościły w Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie. Mam nadzieję, że będzie się to zmieniało na lepsze, bo, jak dobrze się przyjrzeć to z pewnością zmiany idą w dobrym kierunku. Nareszcie mieliśmy zawody mistrzowskie! Na łowisku Sicina w Pyrzycach rozegrano Mistrzostwa Polski Weteranów 55+ w wędkarstwie spławikowym.

Zjechali do nas koledzy w bardzo wielu okręgów. Nawet z Olsztyńskiego, Rzeszowskiego czy Lubelskiego. Na starcie stanęło w sumie trzydziestu sześciu zawodników. Słoneczna pogoda tylko trochę przeszkadzała i większość startujących była zadowolona. Jeśli ktoś dobrze wylosował stanowisko, zarówno w sobotę, jak i w niedzielę to mógł być nawet bardzo zadowolony. W siatkach lądowały nie tylko płotki czy krąpie. Oczywiście najbardziej powody do satysfakcji mieli Ci, który stanęli na pudle. Na jego najwyższym stopniu już po raz drugi w swojej seniorskiej karierze zameldował się Bogusław Majewski z Poznania. Sędziowie zważyli w jego siatce (w dwóch turach) niemal 15 kilogramów ryb. Była drobnica, ale i te większe leszcze, czy niewielkie karpie. Podobnie było w przypadku Jana Sadowskiego z Lublina, który zajął drugie miejsce, a na trzecim stanął kolega Bogusław Brud z dalekiego Rzeszowa. Nasi lokalni seniorzy okazali się bardzo uprzejmi, towarzyscy i gościnni ustępując na rodzinnym przecież i bardzo dobrze im znanym łowisku pola innym.

Tak się składa, że już w najbliższą sobotę i niedzielę mamy ponownie mistrzowskie zawody, ale tym razem niższej, bo okręgowej rangi.

Na wyspie Puckiej, czyli popularnym łowisku „kamienie” o tytuł Mistrza Okręgu PZW w Szczecinie również powalczą spławikowcy. Wszystkim, którzy się stawią wypada tylko powiedzieć połamcie kije.