Burzowe Grand Prix

W szranki ogólnopolskich eliminacji do Grand Prix Polski w wędkarstwie spławikowym na 2018 rok stanęło sześć pięcioosobowych drużyn i dziewięciu zawodników, którzy zgłosili się indywidualnie. Popularne wśród naszych wędkarzy łowisko „Odra kamienie” przywitało wszystkich bardzo zmienną aurą. Było wietrznie, z deszczem, burzą gradową, ale i słońcem.

Na zawody zorganizowane przez Kapitanat Sportowy Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie przyjechali zawodnicy z Lubelszczyzny, Małopolski, Opolszczyzny, Dolnego Śląska i Wielkopolski. To pierwsze tak poważne zmagania w naszym Okręgu od kilkunastu lat. Aura nie sprzyjała, ale i tak żaden z zawodników nie kończył wędkowania z zerowym kontem. To właśnie podkreślali wszyscy. W wędkowaniu pogoda przeszkodziła tylko na chwilę. W niedzielne południe mocno zagrzmiało i zmagania trzeba było wstrzymać. Przy węglowych wędziskach mogło być niebezpiecznie. Po dwóch turach wśród pań najlepsza okazała się Monika Dymek z Piły. Wśród seniorów Konrad Józefczuk, a najlepszym młodzieżowcem okazał się Kacper Bardzioł. Obaj panowie reprezentowali OSW Rogoźno.

I właśnie ta ekipa okazała się najlepszą w kategorii drużyn. Na drugim stopniu podium stanęli wędkarze ze Swarzędza, a na kolejnym z Piły.

Wszystkim należą się gratulacje. Łatwo nie było, bo wspomniana aura dawała się chwilami naprawdę mocno we znaki. Kolejna ogólnopolska impreza odbędzie się w naszym okręgu już ostatni weekend maja na zbiorniku Sicina w Pyrzycach. W szranki Spławikowych Mistrzostw Polski staną weterani, czyli wędkarze, którzy ukończyli 55 lat i nie są czynnymi zawodnikami.

I jeszcze jedno. Sezon na drapieżniki otwieramy w tym roku nie pierwszego maja, a już w niedzielę 30 kwietnia! Zarząd Okręgu PZW w Szczecinie podjął również uchwałę zezwalającą na spinningowanie w tym roku w obwodzie rybackim Odra nr 5 również od niedzieli 30 kwietnia.