WSPÓLNE WĘDKOWANIE wędkarzy Koła PZW Nr 38 „AMUR” w Płotach

Wspólne wędkowanie przynosi dużo radości wędkującym, to niezaprzeczalna prawda. Okazją do wspólnego przebywania nad wodą mieli w dniu 2-go kwietnia wędkarze Koła PZW Nr 38 „AMUR” w Płotach. W tym dniu Zarząd Koła zaplanował pierwsze w sezonie 2017 zawody wędkarskie, które zostały rozegrane na kanale LIWIA-ŁUŻA w Niechorzu.

W zaplanowanym dniu nad akwen przybyło 79 wędkarzy którzy zmierzyli się w dyscyplinie spławikowej w trzech kategoriach wiekowych;

– juniorzy: 10 zawodników

– seniorzy +65: 11 zawodników

– seniorzy: 58 zawodników

Sędzią głównym zawodów był Prezes Koła kolega Bogusław Przybysz. Zawody rozgrywano „na żywej rybie”, co jak wiadomo oznacza, że wszystkie złowione sztuki wróciły do wody na zakończenie zawodów po zważeniu.

W poszczególnych grupach wiekowych osiągnięto wyniki;

JUNIORZY

1.PRZYBYSŁAWSKA NINA………..3 340 pkt.

2.ZINKIEWICZ KACPER……………2 320 pkt.

3.BIAŁEK ALEKSANDER……………2 000 pkt.

SENIORZY +65

1.PUCHALSKI LUDWIK…………….760 pkt.

2.OSTOLSKI ANDRZEJ……………..740 pkt.

3.MAKSYMOWICZ CZESŁAW……..520 pkt

SENIORZY

1.BĘŚ PIOTR………………………..8 940 pkt.

2.ZINKIEWICZ SŁAWOMIR……….8 300 pkt.

3.KONDRACIUK JAN………………..7 440 pkt.

Po podsumowaniu wyników, najlepsi otrzymali puchary, dyplomy i upominki zakupione przez Zarząd Koła. Dodatkowo swoje upominki wręczał Pan WALDEMAR POPRZECZKA właściciel SALONU WĘDKARSKIEGO z Gryfic, oraz Pan SYLWESTER MRÓZ i Kolega ARTUR KALLAS. Miłym akcentem było opłacenie startowego wszystkim juniorom przez nieznanego darczyńcę. Jednocześnie zostały wręczone wyróżnienia za pracę w Kole, a otrzymali je;

– ROMAN BIAŁEK – SREBNĄ ODZNAKĘ PZW

– BOGDAN KLIMASZEWSKI – MEDAL ZA ZASŁUGI DLA PZW

– HENRYK PILAWKA – MEDAL ZA ZASŁUGI DLA PZW

Dodatkowo wyróżniony został Komendant SSR powiatu Gryfickiego Kolega RYSZARD BOROWIK, któremu upominek wręczył Pan WALDEMAR POPRZECZKA.

Zarząd Koła pragnie podziękować BURMISTRZOWI GMINY PŁOTY Panu MARIANOWI MALIŃSKIEMU za użyczenie „GIMBUS” z którego skorzystały osoby nieposiadające własnego środka transportu, w szczególności juniorzy którzy byli pod opieką Kolegi Przybysławskiego Pawła.

Wspólne spożywanie grochówki ugotowanej przez skarbnika JERZEGO WYBORSKIEGO, dopełniło atrakcje miłego wędkowania.

Tekst i zdjęcia H. B.