Towarzyskie zawody w Kole PZW „Spółdzielca” Stargard – rzeka Ina, 11 marca 2017r.

W stargardzkim kole Spółdzielca w dniu 11 marca odbyły się pierwsze w tym roku zawody. Mowa o spławikowych towarzyskich zawodach wędkarskich. Terenem zmagań była rzeka Ina w Stargardzie na odcinku od ul. Nowowiejskiej.

Przymrozek w nocy, a w czasie zbiórki 0 stopni przywitało wszystkich startujących na miejscu zbiórki. A było ich o godzinie 7,00 ponad dwudziestu. Po przywitaniu przez Prezesa koła – Waldemara Nagórskiego, omówieniu zasad rywalizacji oraz losowaniu stanowisk wszyscy udali sie na swoje miejsca.

O godzinie 8,20 nastąpiło nęcenie ciężkie. Dziesięć minut później trąbka dała sygnał i wszyscy wystartowali. Początkowe minuty to zero ryb. Dopiero po pierwszej godzinie wędkowania pojawiały się pierwsze, nieliczne ryby. głównie były to płocie. Najlepszą przynętą była ochotka (sama lub w połączeniu z pinką). Uciąg w tym dniu kształtował się między 1 a, 3 gramy. Zawodnicy głównie łowili tyczkami jak i batami.

Po 3 godzinach rywalizacji nastąpiło ważenie. Zawody wygrał Grzegorz Michalski wyprzedzając kolejno Marcina Wąchalskiego oraz Andrzeja Rembiszewskiego. Na koniec najlepsi oraz wylosowani szczęśliwcy zostali obdarowani upominkami przy ognisku i kiełbaskach. O słabych wynikach pewnie decydował przymrozek w nocy jak i ciągły spadek wody do momentu zawodów.

Prezes Koła podziękował wszystkim za start w zawodach – jednocześnie zapraszając na wiele imprez w kole zaplanowanych na ten rok. Już 22 kwietnia odbędzie sie sprzątanie jezior tychowskich. Koło „Spółdzielca” Stargard ma te wody pod opieką.

Wyniki zawodów – pierwsza szóstka:

  1. Grzegorz Michalski 1760g
  2. Marcin Wąchalski 1580g
  3. Andrzej Rembiszewski 900g
  4. Łukasz Żylak 500g
  5. Marcin Majchrzak 400g
  6. Waldemar Nagórski 340g