Koła PZW wybierają nowe władze

Czas kampanii sprawozdawczo-wyborczej w kołach Polskiego Związku Wędkarskiego w pełni. Tylko w niedzielę takie właśnie spotkania (nie nad wodą) odbyły się na przykład w największym szczecińskim Kole Big Fish i najstarszym Kole Szczecin Miasto. Trzeba podsumować kończącą się czteroletnią kadencję i wybrać nowe władze.

W Kole Miasto, które kończy w tym roku 65 lecie swojego istnienia – członkowie spotkali się tradycyjnie na swojej przystani. Pani Prezes Barbara Bergandy-Owsik przedstawiła szczegółowo, co udało się zrobić od 2013 roku. Było więc o gospodarowaniu na przystani, zawodach sportowych i co obowiązkowe – o finansach. Wcześniej jednak było uroczyście. Czesław Mogilnicki uhonorowany został Złotą Odznaką PZW z Wieńcami. To wysokie w związku honorowe odznaczenie. Otrzymał też wspólnie z Józefem Jacewiczem, Zbigniewem Czarneckim i Wiesławem Burdaszem Medal za Zasługi do naszego Okręgu PZW.

Dyplomy za działalność na rzecz koła trafiły w ręce Alberta Guszy, Urszuli i Andrzeja Sawickich, Andrzeja Litwińskiego i Marka Kołaczyka.

Gośćmi niedzielnego spotkania byli Prezes Okręgu PZW w Szczecinie Grzegorz Rogalewicz i Komendant Społecznej Straży Rybackiej Rafał Jurkowski. Gorąco zrobiło się podczas pytań. Wędkarze skarżyli się na policjantów, którzy patrolując rzekę w Obwodzie Odra nr 5, czyli naturalnym i najwygodniejszym akwenie dla członków przystani przy Księżnej Anny – zbyt rygorystycznie traktują pływających miłośników kija. Najgorzej, że nie ma spójności w interpretacji przepisów. Prezes Rogalewicz zobowiązał się doprowadzić do spotkania z policjantami, aby jeszcze przed sezonem wyjaśnić wszystkie nieporozumienia.

Członkowie koła wybrali oczywiście nowe władze. W kolejnej kadencji funkcję Prezesa pełnić będzie nadal Barbara Bergandy-Owsik. Gratulacje.