Szkolenie działaczy wędkarskich.

Można nas potkać jak się zaraz okaże nie tylko z kijami nad wodą. Przychodzi czas, kiedy trzeba rozszerzyć swoją wiedzę, szczególnie, kiedy milowymi krokami zbliża się kampania sprawozdawczo – wyborcza na wszystkich szczeblach Polskiego Związku Wędkarskiego. Zmieniają się przepisy, ordynacja wyborcza prezesi kół i skarbnicy powinni wiedzieć wszystko powiedział mi Prezes Zarządu Okręgu PZW Szczecinie Grzegorz Rogalewicz.

Szkolenia odbyły się w dwóch terminach. Zarówno podczas tego w Nowogardzie, jak i kolejnego w Szczecinie uczestników nie brakowało. Otrzymali pełen pakiet potrzebnej wiedzy. Był też czas i na pytania. Jednym z najtrudniejszych tematów była składka na nadchodzący nowy sezon. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale od nowego roku trzeba będzie zapłacić o kilkanaście złotych więcej niż dotychczas. Niestety to nie nasz okręgowy pomysł – powiedział mi mocno akcentując Prezes Rogalewicz. Więcej zapłacimy za składkę krajową, którą uchwalił Zarząd Główny PZW. Nie rozumiem dlaczego – mówi Prezes. Dodarły do nas informacje, że to za pełną zgodą okręgów. To jest nieprawda! Na każdym spotkaniu będę podkreślał, że sami jesteśmy tym zbulwersowani. Szczeciński Okręg zupełnie innymi drogami sięgał po pieniądze i nie musiał podnosić składek. No, ale nic nie zmienimy. Trzeba będzie zapłacić drożej. Podczas spotkań w Nowogardzie i Szczecinie nie zabrakło też wyróżnień dla najbardziej zaangażowanych członków naszego związku. Oczywiście gratuluję!

I jeszcze jedno, ale tym razem to sprawa związana bezpośrednio z wędkowaniem. Szczecińskie Koło Łączność organizuje w nadchodzącą sobotę 10 grudnia Pierwsze Otwarte Zawody „ Odrzański Sandacz”. Warto się tam pojawić, choćby z ciekawości, aby zobaczyć pasjonatów. Zapisy niestety już się skończyły.