Jesienne zawody spławikowe – Dolna Odra 20 listopada 2016r.

W ostatnią niedzielę odbyły się Jesienne Towarzyskie Zawody Spławikowe organizowane przez Koło PZW nr 10 „Delfinek” z Gryfina i koło PZW „Rurzyca” nr 7 w Chojnie, impreza zgromadziła kilkanaście drużyn z różnych Kół PZW w naszym regionie.

Zawody odbyły się na Ciepłym Kanale w Dolnej Odrze przy wyjątkowo sprzyjających warunkach pogodowych. Po wylosowaniu stanowisk i odprawie z sędzią zawodów -zawodnicy rozpoczęli przygotowania do rywalizacji. Do siatek trafiały przede wszystkim płocie, pojedyncze krąpie, leszcze, jazie, klenie i okonie. Płocie w tym dniu brały wyjątkowo dobrze. W sumie zawodnicy do zważenia dostarczyli ponad 450 kg ryb, a złowione ryby po zważeniu trafiły do wody. Najlepszym specjalistą w łowieniu (głównie) płoci w tym dniu okazał się:

kol. Szmeraj Jakub, waga z jego rybami zatrzymała się na wartości 20050 g,

tuż za nim byli:  Perełka Wiesław (19640g) i Gałat Radosław (19240g).

Drużynowo klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce: Perełka Wiesław i Szpak Tadeusz

II miejsce: Stawiecki Zbigniew i Gałat Radosław

III miejsce: Tarnowski Bogdan i Żmuda Bogdan

Wynik tych trzech drużyn to 113,645 kg.

Organizatorzy wyróżnili również pamiątkowymi pucharami: najmłodszego (Węclewski Robert) oraz najstarszego wędkarza (Gorzkiewicz Henryk).

Przy ciepłym poczęstunku i rozmowach o używanych zanętach i przynętach zawodnicy obiecali spotkać się na zawodach mikołajkowych, a te zawody już 4 grudnia.

Organizatorzy serdecznie zapraszają nad Ciepły Kanał na Zawody Mikołajkowe.

Tomasz Najmowicz
Członek Zarządu Koła PZW nr 7 „Rurzyca” Chojna