Wrzesień pod znakiem zawodów okręgowych

Nie bez kozery użyłem takiego właśnie tytułu, bo we wrześniu  odbywały się ważne dla Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie zawody. W pierwszą niedzielę września rozegrano trzecią turę zmagań w cyklu Grand Prix.

Sobota 17 września na zbiorniku Sicina przyniosła nam emocje podczas zawodów dla Społecznej Straży Rybackiej. W zawodach wzięli udział strażnicy SSR z 9 komend powiatowych naszego Okręgu. Wygrała drużyna SSR z powiatu gryfickiego, drugie miejsce SSR Pyrzyce, a trzecie SSR Goleniów.

Już następnego dnia – w niedziele 18 września – także na łowisku Sicina spotkali się Prezesi Kół PZW z naszego Okręgu oraz inni wędkarscy działacze i okręgowi seniorzy, którzy stanęli w szranki podczas tradycyjnych zawodów o Puchar im. Jana Procha. Zawody wygrał Henryk Borkowski – Prezes Koła PZW nr 47 „OKOŃ” Stargard, drugie miejsce Ryszard Ornat  – Prezes Koła PZW nr 81 „Lipień” Szczecin, a trzecie Łukasz Potkański – ichtiolog Okręgu. Trzeba dodać, że podczas całego spotkania była świetna atmosfera.

25 września, czyli już w ostatnią niedzielę miesiąca również na Sicinie rozegrano ostatnie w tym roku, a więc podsumowujące zawody z cyklu Grand Prix i o Puchar Prezesa Okręgu. W szranki stanęli juniorzy, kobiety i seniorzy. Każda grupa oczywiście w swoim sektorze. Wśród juniorów Puchar Prezesa wywalczył Marcin Nowak, a wśród kobiet Wanda Kowalczyk. Seniorzy swoje puchary odebrali w następującej kolejności: Marcin Kwiatkowski, Krzysztof Sindrewicz i Artur Nowakowski. Drużynowo najlepsi okazali się wędkarze z Koła Pyrzyce, drugie miejsce przypadło zawodnikom z Klubu Police, a trzecie z Koła Odra w Chojnie. Zajrzyjcie do krótkiego filmu, a poznacie również wyniki tegorocznego Grand Prix. Muszę, choć w kilku słowach pogratulować tu Jadzi i Kazikowi Fitzerom. Wręczanie nagród w ostatnią niedzielę poprzedziła mała, ale jakże miła uroczystość. Popularni Babcia i Dziadek z rąk Prezesa Okręgu Grzegorza Rogalewicza odebrali przyznane Przez Zarząd Główny PZW dyplomy i legitymacje Sędziego Honorowego Dyscyplin Wędkarskich w Polsce. W naszym Okręgu to pierwsze takie wyróżnienia. Brawo! Ręce same składają się do oklasków.