IX WĘDOWANIE UCZNIÓW SZKÓŁ Z GMINY PŁOTY

W dniu 11 września, po raz IX uczniowie szkół Gminy Płoty rywalizowali w zawodach spławikowych zorganizowanych przez Zarząd Koła PZW Nr  38 „AMUR” PŁOTY. Stało się już wieloletnią tradycją, że rozpoczęcie roku szkolnego to nie tylko początek nauki, ale również wspólne wędkowanie i wspaniała zabawa dla najmłodszych wielbicieli wypoczynku nad wodą.

Tym razem 28 uczniów pod bacznym okiem opiekunów – spotkało się nad brzegiem wyrobiska kopalni żwiru w m/Słudwia, udostępnionego przez firmę WĘGLOBUD  S.A. Szczecin. Wspaniała słoneczna pogoda tym razem nie przyczyniła się do zachwycających wyników – jaki osiągano w poprzednich latach, ale najważniejszy był uśmiech wędkujących dzieci. W końcowej klasyfikacji wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami, a najlepszy wynik został nagrodzony dodatkowo pamiątkowym pucharem.

W czołowej trójce sklasyfikowano:

  1. MOLENDA RAFAŁ 1 020 pkt.
  2. ZINKIWEICZ JAKUB 740 pkt.
  3. WÓJCIK KAROL 660 pkt.

Sędzią głównym zawodów tym razem był kolega Paweł Przybysławski, instruktor szkółki wędkarskiej działającej przy Gimnazjum w Płotach. Zawody jak zwykle zostały zorganizowane dzięki wsparciu sponsorów w osobach; KALLAS ARTUR, PRZEDASZEK NORBERT, JANIK ARTUR I BĘŚ PIOTR, którym Zarząd Koła składa podziękowania.

Tekst i zdjęcia Henryk Bobrowski sekretarz Koła „AMUR”