WAKACJE Z WĘDKA Z KOŁEM PZW NR 84 „ODRA” CHOJNA

W ciepły niedzielny poranek 21 sierpnia najmłodsi adepci wędkarstwa spławikowego spotkali się nad jeziorem Kaliska w Chojnie, aby wziąć udział w zawodach „WAKACJE Z WĘDKĄ” organizowanych przez Koło Wędkarskie nr 84 PZW ODRA CHOJNA.

Zbiórka uczestników wraz z opiekunami zaplanowana była na godz.: 8:00. Na wstępie wszystkich zgromadzonych w imieniu Zarządu koła Odra powitał Prezes Koła Paweł Bucyk, który jednocześnie przedstawił zasady zabawy z wędką i kwestie organizacyjne. Główni bohaterowie tego dnia zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe 3-8 lat i 9-14 lat. Czas przewidziany na wędkarskie zmagania wynosił niespełna dwie godziny. Zanim jednak dzieci rozeszły się na przygotowane przez organizatorów stanowiska – doszło do losowania miejsc i wręczenia słodkiego poczęstunku. Start zawodów zaplanowany został na godzinę 8:45, a w tym czasie opiekunowie organizowali pociechy na stanowiskach. Członkowie Zarządu koła służyli pomocą przy zbrojeniu wędzisk, szykowaniu zanęt i przynęt. Czas zawodów mijał bardzo szybko, a na twarzach naszych zawodniczek i zawodników nie było widać znużenia, wręcz determinację, aby złowić upragnioną rybkę. O godzinie 10:15 sędzia zawodów długim sygnałem zakończył zabawę. a komisja sędziowska rozpoczęła ważenie ryb, natomiast uczestnicy wraz z opiekunami i osobami towarzyszącymi zostali zaproszeni na wielkie grillowanie. W czasie, kiedy uczestnicy raczyli się grillowanym poczęstunkiem Zarząd koła przygotowywał wszystko do najważniejszej części imprezy, czyli dekoracji uczestników, szykowania nagród i niespodzianek, których tego dnia dzięki hojności sponsorów i środkom własnym pochodzących ze składek członkowskich członków koła PZW ODRA CHOJNA nie brakowało. Zanim doszło do dekoracji i wręczania nagród Prezes Koła pogratulował wszystkim uczestnikom i przedstawił plan i wizję pracy z dziećmi w Kole Odra Chojna poprzez prowadzenie Szkółki Wędkarskiej dla dzieci i młodzieży funkcjonującej przy kole PZW Odra Chojna. Dekoracja uczestników „WAKACJI Z WĘDKĄ” rozpoczęła się od nagrodzenia każdego zawodnika medalem okolicznościowym, wędkarskim kubkiem słodkości i co najważniejsze wędką, która będzie służyć w rozwijaniu wędkarskiej pasji. Następnie wręczono puchary wędkarzom, którzy tego dnia uzyskali największą wagę złowionych ryb. W kategorii kadet młodszy 3-8 lat królowała Marysia Zazula wyprzedzając Ninę Przybyła i Kubę Bucyka. W kategorii kadet starszy 9 – 14 lat królował Błażej Kozłowski wyprzedzając Martynę Czajkowską i Bartka Strzelczyka.

W dalszej części pikniku wędkarskiego organizatorzy dostarczyli dzieciom kolejnych wrażeń i emocji -podczas losowania nagród w postaci sprzętu wędkarskiego począwszy od kołowrotków, siatek, skrzynek wędkarskich z wyposażeniem, zestawów spławikowych na akcesoriach wędkarskich kończąc. Dodatkowo do wygrania był nie tylko sprzęt wędkarki, ale również zabawki. Ponadto każdy uczestnik pikniku wędkarskiego otrzymał piłkę, aby w przerwach między wędkarskim wypoczynkiem, aktywnie spędzał czas na podwórku, czy szkolnym boisku.

„Wakacje z Wędką” były pierwszą imprezą organizowaną przez istniejące od niespełna pół roku koło wędkarskie PZW ODRA CHOJNA. Zorganizowanie tak wspaniałej imprezy było możliwe dzięki zaangażowaniu Zarządu koła, członków koła, rodziców. a  na kolegach i koleżankach kończąc.

Serdeczne podziękowania należą się również sponsorom i ofiarodawcom, którym Zarząd koła wędkarskiego PZW ODRA CHOJNA serdecznie dziękuje dołączając w dowód wdzięczności największą nagrodę, jaką są szerokie uśmiechy i zadowolenie dzieci.

Zarząd koła PZW ODRA CHOJNA serdecznie dziękuje sponsorom i ofiarodawcom:
P.U.P. POMOT CHOJNA
FOTO STUDIO AD ANDRZEJ STELMACH & JAKUB STELMACH
POLDANOR S.A.
PIEKARNIA – CUKIERNIA MAXX CHOJNA
SOLARIUS s.c. ROBERT CZAJKOWSKI – BEATA CZAJKOWSKA
MARCIN PRZYBYŁA
HANDEL ART. PRZEMYSŁOWO – DROGERYJNYMI DANIEL LEWANDOWSKI
PIOTR CZAJKOWSKI
ZBIGNIEW KMIEĆ

Prezes koła Odra Chojna składa serdeczne podziękowania naszej „kołowej Mamie” koleżance Wioletce Przybyła za pomoc i zaangażowanie w sprzątaniu i koszeniu łowiska jak również za kulinarny poczęstunek. Ponadto podziękowania kieruję w stronę kolegi Kamila Przysiężnego za nieocenioną pomoc w koszeniu łowiska.

Serdecznie dziękuję również za pomoc i zaangażowanie dla
Dawida Bartkowiaka
Andrzeja Stelmacha
Mariusza Strzelczyka
Marcina Przybyły
Daniela Lewandowskiego i Rafała Lewandowskiego
Kamila Skiby
Roberta Czajkowskiego
Bartłomieja Kotlińskiego
Grzegorza Stelmacha
Zbigniewa Kmieć
Marcina Pisanki

 Prezes Koła PZW  Odra Chojna
Paweł Bucyk