Olimpiada Młodzieży!

Oczywiście nie ta w Rio, ale równie ważna i interesująca. Po raz pierwszy w historii Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie w minioną niedzielę zakończyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich „Pyrzyce 2016”.

Młodzi miłośnicy kija przyjechali do nas niemal z całej Polski już w czwartek, a w piątek stanęli do pierwszej konkurencji, czyli zmagań z wędką na zbiorniku Sicina. 54 zawodników reprezentujących 14 okręgów i dwa koła PZW. Olimpijczycy startowali we wszystkich konkurencjach podzieleni na trzy kategorie wiekowe do 12, 14 i 16 lat. Emocji były co niemiara, tym bardziej, że część uczestników – w tak wielkiej imprezie startowało po raz pierwszy. Po zmaganiach z wędką, które w nieoficjalnej  kategorii open wygrał łowiąc niemal 7,5 kg ryb Bartosz Korban (14 lat) z Okręgu PZW we Wrocławiu zawodnicy przenieśli się na boisko. Tam odbyły się zawody sprawnościowe, a jeszcze w piątkowy wieczór test ekologiczno–wędkarski.

W sobotę przed południem młodzież walczyła w trójboju spinningowym. Olimpiada była także, szczególnie dla młodzieży z głębi Polski okazją do zwiedzenia Szczecina.

Pogoda dopisała. Zawodnicy bardzo chwalili łowisko, co potwierdził mi również Sędzia Główny Olimpiady Krzysztof Chwastek, a Prezes naszego okręgu Grzegorz Rogalewicz odczuwał dumę, że udało się zorganizować naprawdę świetną, ogólnopolską imprezę.

Wyniki końcowe wszystkich konkurencji: w kategorii do 12 lat zwyciężył Bartosz Chojnacki z Okręgu PZW Bydgoszcz. Wśród 14-latków Emila Jurczak z Okręgu PZW w Białymstoku, a wśród 16-latków Bartosz Stawiński z Okręgu PZW Poznań.

Drużynowo najlepsze wyniki osiągnęła młodzież z Okręgu Bydgoskiego, na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy z Okręgu Białostockiego a na trzecim drugi zespół z Okręgu.

Katowickiego II. Wszystkim należą się wielkie gratulacje za ambicję i wolę walki.