Drugie półrocze

Najważniejszym wydarzeniem na wodach Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego w Szczecinie będzie niewątpliwie rozpoczynająca się 18 sierpnia Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Wędkarskich. Z całego kraju przyjadą do nas młodzi miłośnicy kija, którzy  zmagać się będą na łowisku Sicina i obiektach sportowych Pyrzyc. Będą oni podzieleni na trzy grupy wiekowe do 12, 14 i 16 lat. W programie Olimpiady przewidziano spławikowe zawody wędkarskie, test z wiedzy ekologicznej i zawody sprawnościowe. Będzie też trójbój spinningowy. Napływają już pierwsze zgłoszenia powiedział mi Prezes Okręgu Grzegorz Rogalewicz. Cały czas trwają jeszcze przygotowania, ale zdążymy zapiąć wszystko na ostatni guzik. W drugiej połowie roku w szranki staną również reprezentanci Społecznej Straży Rybackiej. Będą też sentymentalne zawody o Puchar byłego prezesa naszego okręgu Jana Procha. Zmagania rozpoczną się na łowisku Sicina 11 września. Trzeba nieco wrócić do historii i uszanować starszych działaczy naszego związku.

Z inicjatywy prezesa odbędzie się też wyjazdowe posiedzenie całego Zarządu Okręgu. Jego członkowie pojadą do Węgorzyna, gdzie działa jedno z najprężniejszych kół. Ciężka praca powinna zostać dostrzeżona, tym bardziej że od niedawna działa tam pięknie wyremontowana „Rybaczówka”.

Prezes Rogalewicz podkreśla też dobre wyniki na goleniowskiej wylęgarni i stawach. Ilość pozyskiwanego narybku jest nawet większa niż wcześniej zakładano. Grzegorz Rogalewicz obiecał mi pojęcie dalszych rozmów z rybakami, aby jeszcze bardziej zmniejszyć ich obecność na obwodzie nr 5 czyli na Odrze i Regalicy. Mniej sieci to więcej dorodnych ryb w naszych siatkach. Pierwsze kroki w tym kierunku już poczyniono.