III Tura Mistrzostw Okręgu – zawody spinningowe na zbiorniku Rejowice. PODSUMOWANIE

Okręgowy Kapitanat Sportowy w Szczecinie wraz z Kołem nr 38 „Amur” w Płotach w dniu 10 lipca 2016r. na zbiorniku zaporowym Rejowice zorganizował III turę zawodów spinningowych – Mistrzostwa Okręgu PZW w Szczecinie kończąc tym samym cykl zawodów mistrzostw okręgu szczecińskiego PZW.

Dzięki Sponsorom www.emarine.pl , www.wedkarskisprzet.pl www.peskado.pl nagrody na zawody zyskały na atrakcyjności oraz możliwa była profesjonalna oprawie zawodów. Miejmy nadzieje że w kolejnych latach wpłynie to na większą ilości zawodników na zawodach z cyklu MO i GP .

Gościem głównym zawodów był Prezes Okręgu PZW w Szczecinie Pan Grzegorz Rogalewicz,  który pogratulował gospodarzom łowiska wspaniałej przystani i opieki nad łowiskiem oraz dodatkowo podziękował Prezesowi Koła PZW „Amur” Płoty –  Bogusławowi Przybyszowi za pomoc w przygotowaniu oprawy technicznej całej imprezy. Podziękowania usłyszał także Jerzy Wyborski – skarbnik Koła PZW „Amur” za przygotowanie cateringu i wspaniałej grochówki .

W zawodach uczestniczyli zawodnicy biorący udział w pierwszych dwóch turach Mistrzostw Okręgu oraz Grand Prix Okręgu Szczecińskiego którzy musieli stawić czoła (dla większości) nieznanej wodzie .

Do zawodów dołączyli również wędkarze spinningowi z Koła „Amur” w Płotach, znający zbiornik jak własną kieszeń, co było widoczne w wynikach końcowych .Kwalifikowanych zawodników było 31 ale niestety nie wszyscy mogli przybyć na ostatnia turę zawodów Mistowskich. .

Zawody o Mistrzostwo Okręgu były połączone z GP – O i były otwarte, więc każdy wędkarz mógł w nich uczestniczyć, oczywiście spełniając określone warunki podyktowane Regulaminem Sportowego Połowu Ryb oraz zasadami określonymi przez organizatora, gdzie każdy zawodnik został wyposażony w miarę wędkarską, marker i kartę startową oraz musiał posiadać własny aparat fotograficzny lub telefon z aparatem. Zawody obywały się na żywej rybie .

Nad przebiegiem zawodów czuwał sędzia klasy krajowej Kolega Stanisław Kowalczyk, który dzięki uprzejmości komendanta Ryszarda Borowika z Powiatowej Społecznej Straży Rybackiej i udostępnieniu łodzi wraz z silnikiem mógł kontrolować zawody.

Określony przez organizatorów czas siedmiogodzinnych zawodów, a także możliwość korzystania z silników spalinowych pozwolił na obłowienie miejscówek na całym zbiorniku .Trzeba przyznać że łowisko – choć bardzo urozmaicone okazało się też trudne. Ryby mogły być wszędzie zarówno przy roślinności jak i w starym korycie Regi. Łowiono głównie okonie i szczupaki, a także można było liczyć na ryby typowo rzeczne jak kleń i boleń. Strzałem w dziesiątkę było zostanie w rejonie przystani i konsekwentne obławianie wędkarskich miejscówek.

Zawodnicy po krótkiej i rzeczowej odprawie o godz. 7 wypłynęli na wodę. Prorocze były słowa prezesa koła PZW Amur, który przy krótkiej charakterystyce łowiska nie radził płynąć daleko.

Tak łowił zwycięzca III tury M.O. , kolega Kazimierz Matuszak, który mógł się pochwalić szczupakami: 89 i 55 cm .

Cały cykl M.O. został przez sędziów i organizatora sprawnie podsumowany i można było ogłosić wyniki i wręczyć nagrody. A nagród dzięki sponsorom www.emarine.pl , www.wedkarskisprzet.pl www.peskado.pl było bardzo wiele.

Nagroda główną za zajęcie I i II miejsca w cyklu M.O. był silnik elektryczny MOTORGUIDE oraz echosonda LOWRANCE ufundowany przez www.emarine.pl przy współpracy z www.vetus.com oraz bony podarunkowe dla zawodników I, II, III miejsca M.O..

Nagrodą za zajęcie III miejsca był wysokiej klasy kołowrotek DAIWA ufundowany przez www.wedkarskisprzet.pl

Ponadto każdy z zawodników ze zwycięskiej trójki M.O. oraz zwycięzców poszczególnych tur MO został wyposażony w przynęty spinningowe dzięki www.peskado.pl.

Ponadto zawodnicy otrzymali wspaniałe trofea oraz czapki, koszuli i inne gadżety ufundowane przez PZW Szczecin .

Zwycięzcy poszczególnych tur dodatkowo zostali wyposażeni w bony podarunkowe .

Nagrody zwycięzcom wręczał Prezes Okręgu PZW w Szczecinie Grzegorz Rogalewicz, który pogratulował zwycięzcom i uczestnikom wyników oraz podziękował sponsorom, działaczom, osobom towarzyszącym jak i samym zawodnikom za udział i pomoc w przygotowaniu tych zawodów oraz organizatorom za wkład włożony w realizacje zawodów.

Niezmiernie miło nam ogłosić iż :

Mistrzem Okręgu Szczecińskiego na rok 2016 został kolega Emil Knieja reprezentujący Koło PZW nr 82 'Karp” ze Szczecina dobywając 11 pkt sektorowych.

I  wicemistrzem został kol. Mariusz Zapałacz z Koło PZW nr 72 „Troć” ze Szczecina zdobywając 12 pkt sektorowych.

II wicemistrzem został kol. Radosląw Mielczarek z Koło PZW nr 72 „ Troć „ ze Szczecina zdobywając 18 pkt sektorowych.

I miejsce w I turze na łowisku jezioro Kiełbicze zajął Pisanko Marcin z Koło nr 84 „ Odra „ Chojna

I miejsce w II turze na łowisku Stara Rudnica zajął Emil Knieja z Koło PZW nr 82 'Karp” ze Szczecina

I miejsce w III turze na łowisku zbiorniku Rejowice zajął Kazimierz Matuszak z Koła PZW nr 38 „Amur” w Płotach

Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w zawodach i gratulujemy zwycięzcom oraz zapraszamy na kolejne zawody z cyklu GP 2016 oraz zawody Mistrzostw Okręgu  i GP w 2017r.

Okręgowy Kapitanat Sportowy