DNI WĘGORZA W WĘGORZYNIE

Tegoroczne Dni Węgorza w Węgorzynie – jak co roku odbyły się również z udziałem Polskiego Związku Wędkarskiego. W dniu 23.07.2016r.  przeprowadzono otwarte zawody spławikowe o Puchar Burmistrza Węgorzyna. Organizatorem tych zwodów było  koło PZW nr 15 „Węgorz” Węgorzyno. Na plaży Miejskiej o godzinie 6.00 zebrało się dwudziestu dziewięciu zawodników.

Po krótkiej odprawie i losowaniu stanowisk zawodnicy rozpoczęli rywalizację, która trwała cztery godziny. Pierwsze miejsce zdobył Jan Kondraciuk, drugie Józefa Spałka,  a trzecie Zbigniew Banaś. Sędzią głównym był Andrzej Włodarz, którego wspierali sędziowie Gabriel Kutak i Mikołaj Stoncel. Puchary zostały wręczone na stadionie przez panią Burmistrz Węgorzyna Panią Monikę Kuźmińską. Każdy z zawodników mógł liczyć na posiłek.

Tradycyjnie, jak co roku węgorz do zarybienia został dowieziony przez Okręg PZW w Szczecinie. O godzinie 17:30 rozpoczęło się uroczyste zarybianie.  Pierwszego węgorza wpuściła do naszego jeziora Pani Burmistrz, a następnie w kolejce do zarybienia ustawiła się młodzież z rodzicami .  Przygotowanie do zarybień oraz pomoc przy zarybieniu została  zapewniło Koło PZW nr 15 „Węgorz” w Węgorzynie. Nie zabrakło też Prezesa Okręgu PZW  w Szczecinie  pana Grzegorza Rogalewicza. Podczas Dni Węgorza Pani Burmistrz Węgorzyna oraz Prezes  Okręgu  PZW w Szczecinie – podczas krótkiego spotkania – wymienili się upominkami oraz wyrazili wspólnie chęć do dalszej współpracy.

Prezes Koła nr 15 „Węgorz” Węgorzyno Lech Walczak