Maraton Wędkarski 2016 – Dolna Odra 5.06.2016.

W pierwszą czerwcową niedzielę miłośnicy wędkowania spotkali się nad Ciepłym Kanałem w Dolnej Odrze na cyklicznej imprezie pod nazwą „MARATON WĘDKARSKI 2016” organizowanej przez koło PZW „Delfinek” z Gryfina i koło PZW „Rurzyca” z Chojny.

Do zawodników z kół organizatorów dołączyli również przedstawiciele kół: nr 26 – Trzcińsko Zdrój, „Energetyk” Gryfino, „Kolejarz” Stargard,  „Bulk Cargo” Szczecin, w sumie do rywalizacji przystąpiło 40 zawodników.

O godzinie 7.00 Sędzia Główny zawodów w imieniu organizatorów przywitał zawodników i osoby towarzyszące, przedstawił harmonogram zmian na stanowiskach, zasady łowienia i punktacji oraz warunki bezpieczeństwa nad wodą.

Łowienie o godz. 8.00 rozpoczęła pierwsza zmiana, a pozostali spotkali się przy stołach na pierwszym w tym dniu poczęstunku. Na pierwsze śniadanie organizatorzy przygotowali wyborny smalec, ogórki małosolne i pomidory.

Kolejne zmiany na stanowiskach drużyn i przed godz. 12.00 i wszyscy spotkali się na obiadowej zupie i soczystej karkówce.

Ostatnia zmiana zakończyła łowienie o godz. 16.00 i od tej pory złowionymi rybami zajęli się sędziowie. Najczęściej do siatek trafiał krąp, choć nie brakowało płoci, jazi, okoni, leszczy, basów i karasi. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podliczała wyniki, a sami zawodnicy częstowani byli kiełbaskami i kaszanką z grilla.

Za najlepszą drużynę w Maratonie Wędkarskim 2016 sędziowie uznali drużynę w składzie:

  1. miejsce: Władysław Pawlik i Ryszard Bocianowski z wynikiem 28630 g,
  2. miejsce: Artur Werszychora i Tomasz Najmowicz – 27910 g,
  3. miejsce: Tadeusz Szpak i Wiesław Perełka – 21485 g.

Organizatorzy dziękują wszystkim za przybycie i serdecznie zapraszają za rok na kolejny maraton wędkarski.

Tomasz Najmowicz