Zawody wędkarskie z okazji DNIA DZIECKA – Koło PZW nr 41 „Wędkarz” Pyrzyce

W dniu 04 czerwca  2016 r. na zbiorniku wodnym Sicina I  w Pyrzycach odbyły się zorganizowane przez Polski Związek Wędkarski koło PZW nr 41 „Wędkarz” w Pyrzycach zawody wędkarskie dla dzieci i młodzieży  z okazji „Dnia Dziecka”.

W zawodach uczestniczyło 65-ciu młodych adeptów wędkarstwa w 5 grupach: przedszkolaki , szkoła podstawowa klasy 1-3 , 4-6, uczniowie gimnazjum oraz dziewczęta.

Przed rozpoczęciem zawodów  młodzi zawodnicy uczestniczyli w prelekcjach  i pokazach przygotowanych na pięciu stanowiskach tematycznych:

wędkarstwo spinningowe – na tym stanowisku jeden  z kolegów wędkarzy opowiadał o wędkach  i przynętach stosowanych w metodzie spinningowej,

wędkarstwo spławikowe – na tym stanowisku  członek kadry okręgu przedstawił sprzęt wykorzystywany w wędkarstwie spławikowym  i omówił metody połowu na spławik,

społeczna straż rybacka – na tym stanowisku strażnicy SSR  Pyrzyce opowiedzieli o działaniach straży oraz pokazali sprzęt wykorzystywany podczas pracy straży  rybackiej,

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny – Wydział Nauk o Żywności i Rybactwa – na stanowisku studenci ZUT omówili faunę i florę wód jezior polskich można było obejrzeć między innymi plankton pod mikroskopem,

ratownictwo medyczne:  na stanowisku ratownictwa dzieci mogły wejść do wnętrza karetki obejrzeć sprzęt ratownictwa medycznego i porozmawiać z ratownikami na temat ich pracy.

Na zakończenie zmagań wędkarskich uczestnicy otrzymali posiłek, tradycyjnie była to kiełbaska z grilla. Wszystkie dzieci otrzymały paczkę ze słodyczami, upominek w postaci koszulki i czapeczki z logiem koła „Wędkarz” w Pyrzycach. Zwycięzcy każdej z pięciu grup otrzymali puchary i medale a pozostali uczestnicy upominki w postaci sprzętu wędkarskiego.

Zwycięzcy w poszczególnych grupach:

– maluchy

 1. Łuszczyk Aleksandra
 2. Rogalewicz Rafał
 3. Nowakowski Wiktor

– szkoła podstawowa klasy 1-3

 1. Sroka Kuba
 2. Jędrzejczyk Oskar
 3. Przybyła Martyna

– szkoła podstawowa 4-6

 1. Podraska Oliwier
 2. Wieczorek Kacper
 3. Boczek Jakub

– dziewczęta

 1. Błażejewska Ewa
 2. Błażejewska Maria
 3. Mikuła Katarzyna

– gimnazjum

 1. Gołuchowski Krzysztof
 2. Kaźmierski Bartosz
 3. Szydło Michał

Zarząd koła dziękuje wszystkim sponsorom za pomoc finansową i rzeczową. Bez sponsorów i ludzi dobrej woli którzy pomagali w przygotowaniu imprezy nie byli byśmy w stanie sami uszczęśliwić choćby w najmniejszym stopniu tak wielu dzieci. Uśmiech na twarzach uczestników i zadowolenie jest bezcenne.  Jeszcze raz dziękujemy za pomoc.

Z wędkarskim pozdrowieniem  Zarząd koła „Wędkarz” w Pyrzycach.              

Zdjęcia: Miłosz Łuszczyk