Dzień Dziecka w Kole PZW nr 7 „Rurzyca” w Chojnie.

W ciepły poranek 29 maja 2015 r. na jeziorku „Karasie” w Chojnie, odbyły się zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka.
Organizatorem kolejnej już imprezy z okazji Dnia Dziecka było Koło Wędkarskie PZW nr 7 „Rurzyca” w Chojnie. Do rywalizacji przystąpiło ponad 50 zawodników i zawodniczek w wieku do 18 lat.

Po sprawdzeniu obecności zawodników, o godzinie 8.00 młodych wędkarzy przywitał w imieniu Zarządu Koła Kol. Ryszard Borek. W tym szczególnym dla dzieci dniu (chociaż wcześniej niż zwykle) życzył dużej ryby i dużo zabawy. Sędzia Główny zawodów Kol. A. Kiepura rozpoczął odprawę sędziowską przed zawodami omawiając zasady wędkowania ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa nad wodą. Po losowaniu stanowisk młodzi zawodnicy udali się na wyznaczone miejsca.

Łowienie trwało 2 godziny, a do siatek trafiały głównie karasie, płotki i okonie. Do stanowiska sędziowskiego zaczęli się zgłaszać zawodnicy ze swoimi zdobyczami. Po zważeniu wszystkich ryb komisja sędziowska podała wyniki i zostały wręczone puchary dla najlepszych w swoich kategoriach wiekowych:

Kadeci młodsi:

  1. Węclewski Robert
  2. Makaroński Oskar
  3. Jeremicz Bartłomiej

Kadeci:

  1. Daszkiewicz Aleksandra
  2. Majda Wiktoria
  3. Baczkowska Wiktoria

Juniorzy:

  1. Litra Daria
  2. Nowacki Michał
  3. Olech Tomasz

Wszystkie dzieci zostały obdarowane słodkim poczęstunkiem, medalem pamiątkowym i nagrodami rzeczowymi. Na zakończenie było wielkie pieczenie kiełbasek.
Dziękujemy rodzicom i opiekunom za umożliwienie startu dzieciom i opiekę podczas przebywania nad wodą.

Zarząd Koła PZW „Rurzyca” w Chojnie składa podziękowanie instytucjom, firmom i osobom prywatnym za wsparcie, dzięki któremu można było zorganizować tak wspaniałą imprezę na świeżym powietrzu. Szczególne podziękowanie dla:
– Urzędu Gminy Chojna – Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
– Pracownia Złotnicza Jarosław Powaga
– Sklep Wędkarski „YORK”
– Sklep Wędkarski „Sandacz”
– Piekarnia-Cukiernia MAXX
– Stanisław Kłapouch
– Henryk Mąka
– RM Bryczkowscy (sklep Narejko)

Zapraszamy i zachęcamy do wędkowania. Do zobaczenia za rok.

Tomasz Najmowicz