cd. Akcja „Uśmiech za Wędkę” Koła PZW nr 45 „Kolejarz” Stargard

Powoli zbliża się do zakończenie Akcji „UŚMIECH ZA WĘDKĘ”, której pierwszym etapem była zbiórka sprzętu wędkarskiego. I oto przyszedł czas na wywołanie uśmiechu wśród dzieci, bo to właśnie one są beneficjentami tejże akcji.

W dniu 20.05.2016r. w siedzibie Koła PZW nr 45 Kolejarz w Stargardzie o godz. 16.00 miała miejsce niezwykle miła mała uroczystość. Było to pierwsze spotkanie z dziećmi, którym mogliśmy dzięki wędkarzom sprawić upominki. Członkowie Zarządu Koła, w osobach Prezesa Koła kol. Zbigniewa Kowalczyka oraz V-ce Prezesa kol. Mieczysława Żywickiego jak również przedstawiciela Młodzieżowej Szkółki Wędkarskiej „OKOŃ” przy Kole nr 45 kol. Emiliana Hołubowskiego, mieli zaszczyt wręczyć dzieciom zestawy wędkarskie wraz z drobnymi upominkami. Pierwszymi, którzy za sprzęt podziękowali uśmiechami byli Oskar i Kewin z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej nr 3 w Stargardzie. Chłopcy przybyli z opiekunką panią Patrycją Nowacką, na ręce której został przekazany sprzęt dla dzieci, które niestety z powodów realizacji innych zajęć nie mogły osobiście uczestniczyć w spotkaniu.

Chłopcy obiecali aktywnie spędzać czas „na rybach” w miarę możliwości, oczywiście wszystkie dzieci zostały zaproszone się na Wędkarski Dzień Dziecka organizowany przez Koła PZW w Stargardzie: KOLEJARZ, OKOŃ, INA i MIĘTUS pod nazwą MŁODYRYBOAMANIAK 2016.

Mariusz Halczuk