Zawody o Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego Okręgu PZW w Szczecinie

Spławikowe zawody wędkarskie o Puchar Okręgowego Kapitanatu Sportowego PZW w Szczecinie odbyły się w dniu 10 kwietnia 2016 roku na łowisku „Dziewoklicz”.

Zawody zaczęły się od zbiórki o godzinie 7.00. Po omówieniu zasad nastąpiło losowanie: sektora kobiet, juniorów oraz trzech sektorów seniorskich. Kompletna drużyna składała się  z pięciu osób. Po losowaniu wszyscy udali się na swoje stanowiska. Sektor juniorów ustawiony był jako pierwszy, następnie były kobiety a za nimi trzy sektory seniorskie.

O godzinie 9.50 nastąpiło nęcenie zaś 10 minut później nastąpił start. Zawodnicy łowili „batami” jak i „tyczkami”. W siatkach wędkarzy dominowały płocie i krąpie łowione przede wszystkim na białe robaki, pinki, ochotki. Po 4 godzinach walki przyszedł czas na ważenie, a następnie podanie wyników. Znakomicie zaprezentował się Wędkarski Klub Spławikowy „Starfish” Stargard. Na 9 zespołów zajął pierwsze miejsce. Sektor juniorów, a było ich sześciu wygrał  zawodnik Klubu „Starfish” Dawid Bogusz. Sektor kobiet – wygrała Barbara Nagórska także ze Starfisha.

Klasyfikacja drużynowa, pierwsza trójka:

 1. Klub Starfish Stargard – 18 punktów karnych,
 2. Koło Pyrzyce – 22 punktów karnych,
 3. Klub Police -24 punktów karnych.

Zwycięzcy sektorów:

 • juniorzy – Dawid Bogusz – Starfish – 6320,
 • kobiety – Barbara Nagórska – Starfish – 4080,
 • seniorzy:
  1. Grzegorz Gołuchowski – klub Fala Pyrzyce – 8980 (najlepszy wynik na zawodach),
  2. Krzysztof Sindrewicz – koło Pyrzyce – 6250,
  3. Mieczysław Bender – klub Lipień Szczecin – 5520.

Pełne zestawienie wyników do pobrania – plik pdf.

Tekst i zdjęcia Marcin Wąchalski