Otwarte Mistrzostwa w Połowie Troci i Łososia INA 2016

W dniu 24.01.2016r. zostały rozegrane Otwarte Mistrzostwa w Połowie Troci i Łososia INA 2016 (Organizator K-45 „Kolejarz” Stargard). Natura nie była zbyt łaskawa dla wędkarzy. Mrozy co prawda odpuściły, ale brak stabilizacji pogodowej, wahania ciśnienia i temperatury w tym dniu nie prognozowały wielkich połowów. Niemniej jednak zwycięzca mógł pochwalić się piękną sztuką – trocią o wymiarach 62 cm. Oczywiście wszystkie „trotki” w dobrej kondycji wróciły do wody.

Planowanym terminem Mistrzostw, był 10 stycznia, jednak z uwagi na warunki atmosferyczne – zbyt mało wolnych od lodu i kry odcinków rzeki, zawody zostały przeniesione na 24.01.2016. Organizatorem zawodów było jak zwykle Koło nr 45 „Kolejarz” Stargard. Zawody miały charakter otwarty i ogólnopolski. Zawodników na starcie stanęło 34 – w tym reprezentanci Stargardu, Szczecina, Chociwla, Kicka, Chojny. Do rywalizacji stanęli zarówno członkowie PZW jak i niezrzeszeni. Wszystkich witał Prezes Koła kol. Zbigniew Kowalczyk. Wędkarze łowili ryby na odcinku 55 kilometrów od drogi łączącej Witkowo z Tychowem, aż do Strumian czyli na całym odcinku Iny na terenie Powiatu Stargardzkiego.

Zawody po raz kolejny zostały rozegrane jako zawody w formule Catch & release (złów i wypuść) (w Polsce jedynie 2 zawody rozgrywane są w tej formule), dzięki czemu złowione ryby w dobrej kondycji wróciły do wody a do klasyfikacji zaliczane były trocie i łososie od 35,1 centymetrów.

Oficjalne wręczenie nagród miało miejsce przy ul. Nadbrzeżnej, gdzie znajdowało się stanowisko komisji sędziowskiej wraz z całym zabezpieczeniem logistycznym zawodów. Mistrzem zawodów został Aleksander Bagiński, który w okolicach Sowna złowił 62 centymetrową samiczkę troci. Wicemistrzem został Grzegorz Michalski, który w Żarowie złowił 35,1 centymetrową troć. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów m.in. Starostę Stargardzkiego Pana Ireneusza Rogowskiego, Firmy: PROS–AJ Group, JAXON, SAVAGE GEAR. Wszyscy uczestnicy zawodów otrzymali pamiątkowe emblematy oraz po podsumowaniu zawodów wybrane przez siebie po losowaniu nagrody rzeczowe.

Patronem Honorowym Mistrzostw był Starosta Stargardzki pan Ireneusz Rogowski, który wielokrotnie wspierał inicjatywy lokalne i osobiście wręczył nagrody. Patronatem Medialnym imprezę objął Regionalny Informator Internetowy www.info.stargard.pl oraz Dziennik Stargardzki, których redaktorzy w osobach red. Marty Kubackiej, red. Alicji Wojewskiej oraz red. Tadeusza Surmy, którzy przebywali zarówno wśród łowiących jak i organizatorów.

Przed zawodami goście jak i zawodnicy mogli skorzystać z poczęstunku serwowanego przez organizatorów w ramach „śniadania na gorąco” oraz zestawu „na drogę”, które przygotował kol. Jerzy. Część zespołu sędziowskiego wraz z zabezpieczającymi zawody Strażnikami Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Stargardzkiego na bieżąco monitorowała sytuację nad wodą.

Zawody były trzecią edycją tej imprezy, którą Koło realizuje na specjalną prośbę samych wędkarzy, którzy miesiąc styczeń poświęcają na pasjonującą pogoń za salmonoidami.

 

Zdjęcia z zawodów można obejrzeć pod linkiem: http://1drv.ms/1ZZ5Wee

Dodatkowe fotoreportaże:

redaktor Marty Kubackiej: http://www.wiadomosci.rii.pl/index.php?H=10&HH=12910

redaktora Tadeusza Surmy: http://powiatstargardzki.eu/index.php/aktualnosci/5684-polmetrowa-troc-przyniosla-zwyciestwo-2

Mariusz Halczuk Koło PZW nr 45 Kolejarz Stargard