Zawody Mikołajkowe – Dolna Odra 2015-12-06

Na zaproszenie Koła PZW „Delfinek” z Gryfina i Koła PZW „Rurzyca” w Chojnie na coroczne zawody Mikołajkowe odpowiedziało 42 wędkarzy (w tym 3 juniorów i 1 kadet) ze Szczecina, Stargardu Szczecińskiego, Lubanowa, Morynia, Trzcińska Zdrój, Chojny i Gryfina.

6 grudnia 2015 roku o godz. 8.00 nad Ciepłym Kanałem w Dolnej Odrze rozpoczęła się odprawa przed zawodami i losowanie stanowisk. Był również Mikołaj, który obdarował najmłodszych upominkami, a dorosłych mianował swoimi pomocnikami i wręczył czapki Mikołaja.

W czasie 3,5-godzinnych połowów dominującą rybą była Płoć, Bass, Okoń i inne pojedyncze sztuki.  Po zważeniu złowionych ryb zawodnicy udali się  na gorący poczęstunek.

Po zakończeniu podliczania wyników komisja sędziowska w towarzystwie wędkarskich Mikołajów przystąpiła do wręczania pucharów dla najlepszych zawodników w Zawodach Mikołajkowych tej grudniowej imprezy wędkarskiej.

A oto wyniki:

Seniorzy:         I – Pawlik Władysław

II – Gałat Radosław

III – Żmuda Bogusław

Juniorzy:       I – Gorzkiewicz Julia

II – Lis Piotr

III – Najmowicz Jan

Kadeci:       I – Szymon Adam

Największą rybę złowił : Jerzy Purgal  – 322g

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim zawodnikom i osobom towarzyszącym za udział w tej wyjątkowej grudniowej imprezie wędkarskiej, jednocześnie zapraszając na organizowany w marcu przyszłego roku Dzień Wędkarza.

Tomasz Najmowicz