Podsumowanie GRAND PRIX

Nie były to łatwe zawody. Zawodnicy startujący w cyklu Grand Prix o Puchar Prezesa Okręgu PZW w Szczecinie musieli się wykazać umiejętnościami w czterech turach. Pierwsza odbyła się na Wyspie Puckiej, druga nad Jeziorem Czarne niedaleko Pyrzyc, trzecia w Ognicy nad Odrą i wreszcie ta ostatnia na Gunicy uchodzącej do Odry pod Policami. Pogoda dopisała, choć szyki chwilami torpedował zbyt mocny wiatr.

Miało to spore znaczenie, bo zawodnicy łowili ukleje na dość delikatne zestawy. Trudno powiedzieć czy wyniki były rewelacyjne. Sami zawodnicy podkreślali, że mogło być lepiej. Jeśli jednak spojrzy się na wagę, a najlepszym nad Gunicą z wynikiem niemal 19 kilogramów był Zbyszek Sochociński, to jednak robi wrażenie. W siatce były przecież same ukleje. No, ale Puchar Prezesa za cały cykl trafił w ręce Mieczysława Bendera z Klubu Lipień w Szczecinie. Na dwóch kolejnych miejscach podium stanęli Marcin Kwiatkowski i Krzysztof Sindrewicz. Obaj reprezentujący Koło Pyrzyce. Wśród pań najlepsza okazała się Barbara Nagórska reprezentująca Klub Starfish ze Stargardu pokonując szczecinianki Wandę Kowalczyk i Ewę Marszałek. Michał Lubasiewicz z Klubu Police okazał się najlepszym w tym sezonie juniorem.

Emocji, więc nie brakowało. Kolejne zawody z cyklu Grand Prix oczywiście już w przyszłym roku. Teraz trzeba nieco odpocząć i powędkować indywidualnie. Rozpoczął się wszak sezon na drapieżniki i z pewnością wielu z uczestników zawodów spławikowych spotkamy gdzieś nad wodą już ze spinningiem. W wędkarstwie spinningowym z łodzi też są organizowane zawody. Ostatnie odbyły się w niedzielę 18 października na zbiorniku zaporowym rzeki Regi – Rejowice. Połączono je z obchodami 65-lecia utworzenia Polskiego Związku Wędkarskiego w Polsce. Zawody wygrał z kompletem szczupaków Ryszard Żochowski.