Jesienne zawody spławikowe Koła PZW Nr 38 „AMUR” w Płotach

W dniu 27 września wędkarze PZW Koła Nr.38 „AMUR” w Płotach uczestniczyli w jesiennych zawodach spławikowych zorganizowanych w Niechorzu na kanale Liwia-Łuża. W zawodach uczestniczyło 65 wędkarzy, którzy startowali w trzech kategoriach wiekowych; juniorzy, seniorzy oraz seniorzy +65.

W poszczególnych grupach najlepsi osiągnęli wyniki:

Juniorzy

1.Białek Aleksander             3900 pkt.

2.Wyborski Kacper              3080 pkt.

3.Przybysławska Nina         2360 pkt.

 

  Seniorzy +65

1.Ardziński Andrzej            2060 pkt.

2.Ostolski Andrzej                1560 pkt.

3.Puchalski Ludwik             1120 pkt.

 

   Seniorzy

1.DĄBROWSKI ADAM                7900 pkt.

2.ZINKIEWICZ SŁAWOMIR      5360 pkt.

3.BĘŚ PIOTR                                  5140 pkt.

 

Zgodnie z tradycją najlepsi za swoje wyniki zostali nagrodzeni pamiątkowymi statuetkami i upominkami zakupionymi przez Zarząd Koła jak i sponsorów w osobach; Michał Piotrowski, Artur Kallas, Waldemar Poprzeczka – właściciel SALONU WĘDKARSKIEGO z Gryfic. Osobne podziękowania Zarząd Koła składa Burmistrzowi Gminy Płoty Panu Marianowi Malińskiemu za udostępnienie autokaru do przewozu wędkarzy na łowisko, Panu Bogdanowi Klimaszewskiemu z użyczenie stołów i ław, oraz Michałowi Piotrowskiemu który przetransportował swoim samochodem wszystkie niezbędne przedmioty do organizacji całych zawodów, łącznie z kuchnią polową w której została ugotowana smakowita grochówka, którą uraczyli się wszyscy wędkujący i turyści kibicujący wędkarzom w czasie zawodów, chwaląc kunszt kulinarny Jurka Wyborskiego. Podziękowania szczególne dla kolegów wędkarzy z Koła w Niechorzu za udostępnienie i zabezpieczenie łowiska na zawody. Sędzią głównym zawodów był kolega Karol Kubicki Wiceprezes Prezes d/sportu, a wagowym Arkadiusz Janik.

Powoli sezon zawodów dla wędkarzy Koła „AMUR” dobiega końca. Przed Zarządem pozostała jeszcze organizacja akcji sprzątania brzegów i nurtu rzeki Regi, oraz jesiennych otwartych zawodów spinningowych SZCZUPAK REGI 2015 – połączonych z obchodami 65 Rocznicy utworzenia Polskiego Związku Wędkarskiego.

Tekst i zdjęcia; Henryk Bobrowski sekretarz Koła „AMUR”