16 sierpnia odbyły się kolejne zawody wędkarzy Koła PZW „AMUR” Płoty

Tym razem wszyscy mieli okazję spróbować swych sił w połowach karpi. Zawody zostały zorganizowane na stawach hodowlanych koło miejscowości Gościno. Tym razem w zawodach uczestniczyło 67 wędkarzy. Sędzią głównym zawodów był Bogusław Przybysz – Prezes Koła. Znaczących sukcesów wędkarskich nie odnotowano, a najlepszymi okazali się;

  1. BĘŚ PIOTR – 3800 pkt.
  2. ŻUREK ŁUKASZ – 2320 pkt.
  3. ZINKIEWICZ SŁAWOMIR – 2240 pkt.

Oczywiście jak to jest w zwyczaju najlepsi otrzymali stosowne puchary i upominki ufundowane przez Zarząd Koła jak i sponsorów, w osobach kolegów – ARTURA KALLASA i NORBERTA PRZEDASZKA. Zawody odbywały się na urokliwym akwenie i oprócz rywalizacji sportowej były okazją do wspólnego spotkania i wymiany poglądów na tematy wędkarskie, tym bardziej że na zakończenie wszyscy mogli posilić się ciepłymi golonkami ugotowanymi przez niezawodnego kucharza Koła – kolegę JERZEGO WYBORSKIEGO.

Przed Zarządem pozostał jeszcze trud przygotowań do jesiennych zawodów spławikowych i otwartych zawodów spinningowych na zbiorniku zaporowym Rejowice, oraz organizacja zawodów dla uczniów szkół z terenu Gminy Płoty, w połowie września.

Tekst i zdjęcia Henryk Bobrowski -sekretarz Koła „AMUR”