Wędkarskie LATO Z WĘGORZEM 2015r.

17 – 19.07.2015 r. odbyła się w Węgorzynie XVI edycja „Lata z Węgorzem”. Podczas imprezy nie zabrało wędkarzy, którzy w dniu 18.07.2015r o godzinie 6.00 spotkali się na Plaży Miejskiej aby wziąć udział w otwartych zawodach spławikowych o Puchar Burmistrza Węgorzyna.

Do rywalizacji stanęło dwudziestu pięciu zawodników. Krótkie przywitanie przez prezesa Koła „Węgorz” Węgorzyno – Lecha Walczaka i odprawa sędziowska pozwoliła przystąpić do losowania stanowisk. Sędziami tych zawodów byli Jan Jarema i Gabriel Kutak, którzy czuwali nad zasadami połowu. Po czterogodzinnej rywalizacji wyłoniono najlepszych . Pierwsze miejsce zdobył Jan Kondraciuk, drugie Henryk Stachniuk, a trzecie Bronisław Arłukowicz. Najlepszy wynik wśród Pań uzyskała Józefa Spałka, a za najlepszą „spryciarę” uznano Magdalenę Kukułkę. Puchary oraz dyplomy zostały wręczone na stadionie przez panią Burmistrz, po czym zawodnicy udali się na gorący posiłek.

Gościliśmy również Dyrektora Okręgu PZW w Szczecinie pana Rafała Pendera, który o godzinie 18.00 wraz z prezesem koła „Węgorz” Lechem Walczakiem pojawili się na scenie, aby uroczyście wręczyć Medal „Za zasługi w rozwoju wędkarstwa” dla Pani Burmistrz Węgorzyna Pani Moniki Kuźmińskiej.

Następnie przedstawiciele Okręgu PZW w Szczecinie zaprosili zgromadzonych na plażę, gdzie przygotowano zarybianie węgorzem. Można było pooglądać węgorze w akwariach, poczytać tablice edukacyjne i osobiście wpuścić węgorza do jeziora. Imprezy wędkarskie cieszyły się dużym zainteresowaniem i obyły się w sprzyjających warunkach pogodowych oraz w miłej atmosferze.

Leszek