Zawody spławikowe z łodzi Koła PZW „AMUR” Płoty

Kolejne zawody wędkarzy zrzeszonych w Kole PZW „AMUR” Płoty. Tym razem wędkarze w dniu 19-go lipca rywalizowali w zawodach spławikowych z łodzi, organizowanych na zbiorniku zaporowym Rejowice, rzeki Regi. W zawodach uczestniczyło 47 wędkarzy i może to nie jest imponująca liczba uczestników, ale należy pamiętać że wymogiem podstawowym było posiadanie  środka pływającego i opłacony połów z łodzi.

Sędzią głównym zawodów był Jerzy Nowicki Wiceprezes Koła „AMUR”. W punktacji końcowej zwyciężył kolega MICHAŁ PIOTROWSKI z wynikiem 1780 pkt., drugi był PIOTR BĘŚ z wynikiem 1600 pkt. a trzeci PAWEŁ NOWAK z wynikiem 1580 pkt. Najlepsi jak zawsze zostali nagrodzeni pucharami i upominkami rzeczowym, a wszyscy mieli okazję wspólnie pogrillować na zakończenie udanych zawodów.

Oczywiście zawody spławikowe to jedne z kolejnych w cyklu zawodów pucharowych organizowanych przez Zarząd Koła „AMUR” w Płotach. Po trzech rozegranych konkurencjach najlepszy jest kolega PIOTR BĘŚ z wynikiem 182 pkt. drugi ZINKIEWICZ SŁAWOMIR z wynikiem 150 pkt. a trzeci MICHAŁ PIOTROWSKI z wynikiem 129 pkt. Rywalizacja w punktacji pucharowej  po trzech konkurencjach jest jeszcze otwarta, gdyż przed wędkarzami jest jeszcze do zdobycia 300 pkt. w trzech zawodach; karpiowe, jesienne spławikowe i oczywiście spinningowe z łodzi kończące sezon zawodów w Kole „AMUR”

Tekst i zdjęcia Henryk Bobrowski sekretarz Koła „AMUR”