Impreza ekologiczna EKO-MIX w Płotach

W dniach 12-13 czerwca 2015r. członkowie Koła PZW „AMUR” w Płotach uczestniczyli – jako współorganizatorzy w imprezie ekologicznej EKO-MIX, organizowanej przez GMINNY OŚRODEK KULTURY w Płotach. Jest to impreza cykliczna organizowana co roku w czerwcu. Tematem wiodącym tegorocznej imprezy i hasłem wiodącym była „TROĆ WĘDROWNA”. W ramach imprezy Zarząd oraz indywidualni wędkarze zaznaczyli swoją obecność organizując konkurs tematyczny związany z ichtiologią. Uczestniczyły w nim drużyny trzyosobowe z terenu powiatu Gryfickiego.

W skład komisji weszli; Prezes Koła „AMUR” Bogusław Przybysz i Wicerezes Jerzy Nowicki, którzy ocenili wiedzę uczniów szkół podstawowych i Gimnazjalistów. Zestaw testowy składał się z dwudziestu dziewięciu pytań i został opracowany z materiałów otrzymanych z Okręgu PZW w Szczecinie. Największym zasobem wiedzy wykazali się uczniowie z szkoły Podstawowej w Wyszoborze, której drużyna w składzie; Jakub Ostromecki, Miłosz Szymanowicz i Hubert Kopeć zdobyła 23 punkty. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna z Trzebiatowa w składzie; Mikołaj Tomaszewicz i Krzysztof Minko, zaś trzecie miejsce, uczniowie szkoły Podstawowej Nr.2 w Płotach w składzie; Adam Klimko, Kinga Lisowiec i Maria Klimko. Za posiadaną wiedzę wszystkie drużyny otrzymały na scenie głównej w amfiteatrze miejskim w Płotach nagrody z rąk organizatorów: Dyrektorki GOK Pani Anny Bucholz i Prezesa Koła „MUR” Bogusława Przybysza, . W ramach imprezy EKO-MIX odbyła się wystawa prac uczniów szkół o tematyce „TROĆ WĘDROWNA” oraz wystawa fotograficzna poświęcona akwenom wodnym.

Dodatkowo wędkarze Koła zaznaczyli swoją obecność na imprezie EKO-MIX organizując stoisko w parku Miejskim na którym pokazano osiągnięcia wędkarskie (trofea), oraz serwowano – nieodpłatnie – przygotowane posiłki. Chętni mogli zasmakować wędzonych pstrągów, przygotowanego przez Artura Kallasa paprykarza szczecińskiego, ugotowaną zupę gulaszową i małosolnych ogórków przygotowanych przez Jerzego Wyborskiego. Swój akcent miała również Społeczna Straż Rybacka Powiatu Gryfickiego działająca przy Kole „AMUR” – prezentując posiadany sprzęt, który wzbudzał wielkie zainteresowanie (zwłaszcza) wśród najmłodszych. Strażnicy SSR pod kierownictwem Komendanta Powiatowego SSR Ryszarda Borowika pomagali również od strony organizacyjnej w trakcie imprezy.

 

Tekst i zdjęcia; sekretarz Koła Henryk Bobrowski