Wyniki i relacja z Zawodów Spławikowych o „MISTRZOSTWO OKRĘGU PZW W SZCZECNIE” – 2015 rok

W dniach 23-24 maja 2015 r. na zbiorniku SICINA w Pyrzycach odbyły się 2-turowe zawody spławikowe o „MISTRZOSTWO OKRĘGU PZW W SZCZECNIE” – 2015 rok. W Spławikowych Mistrzostwach Okręgu prawo startu mieli Mistrzowie Kół i Klubów, Kadra Okręgu oraz w kategorii Seniorów pierwszych 25 zawodników z klasyfikacji Grand Prix za rok 2014, na podstawie protokołów przesłanych do Okręgu terminie do 15 maja 2014r.

W zawodach wzięło udział 59 zawodników (kobiet, seniorów i juniorów).

Wyniki zawodów:

Seniorzy:

  1. MIECZYSŁAW BENDER   (Szczecin „LIPIEŃ”),
  2. Paweł Bucyk   (Klub „ODRA”),
  3. Marcin Kwiatkowski   (Klub „ODRA”)

 

Kobiety:

  1. JADWIGA FITZER (Szczecin „KIEŁBIK”),
  2. Wanda Kowalczyk   (Szczecin „LIPIEŃ),
  3. Bożena Katanowska   (Szczecin „LIPIEŃ”)

 

Juniorzy:

  1. MARCIN NOWAK   (Chojna „RURZYCA”),
  2. Michał Lubasiewicz   (Szczecin „Lipień”),
  3. Daniel Wasiak   (Klub „FALA”)

Biuro Okręgu

 


Relacja z Mistrzostw Okręgu 2015 w dyscyplinie spławikowej

W dniach 23- 24 maja odbyły się Spławikowe Mistrzostwa Okręgu na zbiorniku Sicina w przeuroczym miejscu otoczonym rosnącym niemal po szyję, kwitnącym na żółto rzepakiem co nadawało jeszcze większego uroku Pyrzyckiemu zbiornikowi Sicina. W zawodach wzięło udział 38 seniorów, 9 kobiet oraz 12 juniorów. Organizatorzy zadbali o to, aby uczestnicy mistrzostw mogli czuć się w pełni zrelaksowani pomimo ogromnej rangi sobotnio niedzielnej rywalizacji. Możliwość ustawienia samochodów ze sprzetem tuż za plecami, stwarza na tym łowisku komfortowe warunkach .Pierwszego dnia najlepszym zawodnikiem mistrzostw została zawodniczka Kiełbika Jadwiga Fitzer dając pokaz wędkarskiego kunsztu zdobywając 6 910   punktów, na które składały się głównie ładne podleszczaki , Wśród mężczyzn najlepszym wynikiem mógł się pochwalić kolega Pawłowski Marek osiągając 7185pkt . Nasi najmłodsi adepci wędkarstwa spławikowego wcale nie odbiegali kunsztem od swoich starszych kolegów . Wynik 4 000 punktów wypracowany przez Juniora z Klubu Fala – Daniela Wasiaka wystawia mu jak najlepsze świadectwo i daje nadzieję na jeszcze lepsze wyniki w przyszłości. Gratulacje! Kolejnego dnia po zbiórce i losowaniu stanowisk rozpoczął się jeszcze bardziej zacięty bój o mistrzowski tytuł. Zapamiętamy te mistrzostwa z kilku powodów. Piękna pogoda, koleżeńska atmosfera współzawodnictwa, cudowna przyroda, woda która zmuszała do wędkarskiego myślenia oraz frontalny atak „młodych wilków”. To wszystko spowodowało, że starsi mistrzowie spławika mogli poczuć się zagrożeni i powoli ich dominacja w Okręgu może się kończyć…

Całość tej bardzo udanej imprezy wędkarskiej dopełnił smaczny posiłek i losowanie nagród rzeczowych . Prezes Okręgu Szczecińskiego Emilian Pilch dokonał podsumowania i jednocześnie zamknięcia Mistrzostw Okręgu 2015 roku. Do zobaczenia za rok . Emocje gwarantowane!!!

Małgorzata Ornat