Mistrzostwa Koła PZW „Kolejarz” Stargard MISTRZ KOŁA ROKU 2015 WYŁONIONY!!!

I dokonało się – w dniu 09.05.2015 na łowisku Sicina w Pyrzycach odbyła się druga, finałowa już tura zawodów o miano Mistrza Koła PZW Kolejarz Stargard na rok 2015. Zawody o wysokim prestiżu oraz zaciętej rywalizacji, bo to jedyny tytuł mistrzowski w roku, a tym samym tytuł, który zostaje – bo Mistrz może być tylko jeden!!!

Jak przystało na rozmach Mistrzostw, Zarząd Koła zorganizował dojazd na łowisko autobusem, który od godziny 06.00 zbierał zapaleńców (patrz „wędkarzy”) z przystanków rozsianych po Stargardzie. Niektórzy niewyspani inny podekscytowani, ale i byli tacy co już widzieli się na „pudle”…

Na łowisku wszyscy wędkarze i wędkarki stawili się o godzinie 07.00 i z miejsca przywitani zostaliśmy przez przedstawicieli zarządu koła, którzy poświęcając swój czas już dzień wcześniej udali się w rejon zawodów celem przygotowania i zabezpieczenia łowiska – to jest właśnie pasja i poświęcenie.

Na zbiórce nastąpiło sprawdzenie obecności, omówienie zasad przez sędziego głównego kol. Stefana oraz oficjalne przywitanie przez Prezesa Koła kol. Zbigniewa, który życzył wszystkim taaaakich okazów.

Na zawody stawiło się 50 zawodników w tym 14 juniorów. Wszyscy zaprawieni w wędkarskich bojach i gotowi do wali o medale i miano MISTRZA KOŁA ROKU 2015 w dyscyplinie spławikowej.

Łowisko Sicina jest dość typowym i przyjemnym łowiskiem o wolnym nurcie
i mało zróżnicowanej głębokości a do tego obfitującym we wszelakiej maści rybę.

Rywalizacja rozpoczęta o 09.00 trwała do godz. 12.00. W tym czasie łowiono większe ilości płoci, ładnych rozmiarów leszczyki i leszcze, karpie i karpiki lecz ciężko było pozbyć się niewymiarowych okoni, więc rodzaj zanęty i sposób jej przygotowania i podania determinowały efekty połowów.

Po ostatnim sygnale większość zawodników mogła pochwalić się okazem ale i narzekaniami na dużą ilość drobnicy. Podsumowując przebieg mistrzostw należy zwrócić uwagę, żeby sięgnąć po prestiżowy tytuł należało wykazać się pełnym profesjonalizmem i odpowiednim przygotowaniem. Dlatego też pomimo, iż w obydwu turach zwyciężali inni zawodnicy to Mistrzem i Mistrzynią zostali profesjonaliści, potrafiący odnaleźć się na każdym łowisku i w każdych warunkach.

W wyniku sumarycznym z dwóch tur zawodów po tytuły sięgnęli:

W kategorii juniorów:

Mistrzynią Koła została – Karolina SKALSKA

I Wicemistrzem został – Aleksander BAGIŃSKI

II Wicemistrzynią została – Agnieszka WIERZBICKA

4 miejsce zajął– Eryk MARCINIAK

5 miejsce – Sebastian DZIEDZIC

 

W kategorii kobiet:

Mistrzynią Koła została – Ewa BAGIŃSKA

 

W kategorii seniorów:

Mistrzem Koła został – Grzegorz MICHALSKI

I Wicemistrzem został – Marcin SZYŁOBRYT

II Wicemistrzem został – Robert SMELKOWSKI

4 miejsce zajął – Krystian MISZTAL

5 miejsce zajął – Mirosław BUCZMA

 

To właśnie Karolina, Ewa i Grzegorz będą reprezentowali nasze Koło na zawodach na szczeblu Okręgu pośród innych mistrzów kół PZW Okręgu Szczecin w dniach 23 i 24 maja 2015r. – również na łowisku Sicina. Zapraszamy wszystkich członków koła do przyjazdu i dopingu (cichego) dla Naszych Zwycięzców

Najserdeczniejsze gratulacje dla zwycięzców, cześć im i chwała w roku 2015 bo
w przyszłym będą musieli ponownie stanąć do rywalizacji, a chętnych na tytuł Mistrza jest w naszym kole z każdym rokiem coraz więcej osób.

Koledze Jerzemu, dziękujemy za zaangażowanie i zabezpieczenie logistyczne na wysokim poziomie – do jakiego nas przyzwyczaił, a kiełbaski i kaszanka z grilla były palce lizać.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za postawę oraz walkę do końca i zapraszamy na kolejne zawody w równie szerokim składzie.

Zapraszam do obejrzenia zdjęć z zawodów na naszej stronie internetowej:

www.kolejarz-stargard.wedkuje.pl w galerii zdjęć oraz bezpośrednio pod linkiem: http://1drv.ms/1H5uo0K