Rozpoczęcie Sezonu Spinningowego 2015 w Kole „Rurzyca” Chojna – MĘTNO

W dniu 01.05.2015r. na jeziorze Mętno Koło PZW „Rurzyca” w Chojnie zorganizowało zawody z okazji Rozpoczęcia Sezonu Grand Prix 2015 w dyscyplinie spinningowej. Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na g.7.00. Pierwsze łodzie na brzegu jeziora zostały zakotwiczone już przed świtem. Do zawodów przystąpiło 56 zawodników – miłośników metody spinningowej. Na szczęście dla wędkujących przewidywania synoptyków się nie potwierdziły i pogoda tego dnia nie sprawiała problemów wędkarzom.

Odprawę przeprowadził sędzia główny zawodów kolega Adolf Kiepura, który przekazał niezbędne informacje na temat warunków bezpieczeństwa na wodzie, sposobu łowienia i punktacji za złowione ryby. Po sygnale rozpoczęły się zawody.

Kilkadziesiąt łodzi „zajęło z góry upatrzone pozycje”. Rozpoczęło sie pięciogodzinne szukanie szczupaków i okoni. Pierwsi szczęściarze mogli się pochwalić wymiarowymi szczupakami już po kilkunastu rzutach. Na łowisku tego dnia dominował szczupak, łowiony na różne przynęty.

Bardzo dużo złowionych szczupaków nie miało wymaganego wymiaru i trafiały do wody.

Po zważeniu ryb i podliczeniu wyników puchary wręczono:

I – miejsce – Andrzej Orman (6464),

II – miejsce – Andrzej Leszczyński (5026),

III – miejsce – Ryszard Nowacki (5010),

Puchar za największą rybę (szczupak 5026 g) trafił do kol. Andrzeja Leszczyńskiego.

Nagrodę specjalną ufundowaną przez dzierżawcę jeziora Pana Dominika Koblowskiego – za największą rybę odebrał Leszczyński Andrzej.

Tomasz Najmowicz