Zawody spinningowe z łodzi wędkarzy Koła „AMUR” w Płotach

Maj to początek sezonu połowów szczupaków na wodach nizinnych. W dniu pierwszego maja Zarząd PZW Koła Nr. 38 „AMUR” w Płotach zorganizował dla wędkarzy zawody spinningowe z łodzi o puchar Burmistrza Gminy Płoty. Zawody odbyły się na akwenie zbiornika zaporowego Rejowice rzeki Regi. Do udziału zgłosiło się 73 wędkarzy, członków Koła. Pomimo chłodu wszyscy zjawili się na przystani w miejscowości Kucerz, by spróbować swych sił w połowach drapieżników. Połowy tego dnia były dość mizerne, gdyż w sumie udało się złowić siedem wymiarowych szczupaków i sześć okoni.

Najlepszym, tego dnia wędkarzom wręczono puchary, dyplomy i upominki. Pierwsza trójka przedstawia się następująco;

1.KLIMASZEWSKI BOGDAN……1 920 pkt.
2.RÓJ MARCIN………………………….1 220 pkt.
3.LESNER MACIEK…………………..1 200 pkt.

Gośćmi zaproszonymi na zawody byli; poseł na Sejm RP Pan Konstanty Oświęcimski (PO), radny Semiku Województwa Zachodniopomorskiego Pan Artur Łącki, Prezes Zarządu Okręgu PZW Szczecin Pan Emilian Pilch, Koordynator SSR Okręgu PZW Szczecin Pan Ryszard Żochowski, oraz oczywiście Burmistrz Miasta i Gminy Płoty Pan Marian Maliński, wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Płoty Panem Piotrem Jasiną.

Na zakończenie zawodów Prezes Zarządu Okręgu PZW w Szczecinie pogratulował Zarządowi Koła wspaniałej organizacji imprezy, oraz jej oprawy i wyraził nadzieje że inne Koła naszego Okręgu również w podobny sposób będą promować wędkarstwo i zachęcać wędkarzy do wspólnego wędkowania. Zawody organizowane w maju to oczywiście również wydarzenie dla całych rodzin, gdyż Zarząd Koła przygotował poczęstunek dla wszystkich. Gorąca grochówka z wojskowej kuchni, kiełbaski i kaszanka pieczone nad ogniskiem oraz wyciszona radosna muzyka, dopełniły całości naszej majówkowej imprezy. Zawody i majówka jak zawsze są organizowane dzięki hojności sponsorów i sympatyków mrówczej pracy Zarządu Koła „AMUR” – dla wędkarzy i wspólnego wędkowania.
Przed nami kolejne zawody – już 6 czerwca wspólnie z Kołem z Niechorza organizujemy nocne zawody morskie z brzegu. Będzie to na pewno nowe doświadczenie i urozmaicenie wędkowania grupowego.

Tekst i zdjęcia – Henryk Bobrowski sekretarz Koła „AMUR”