Wiosenna akcja sprzątania rzeki REGI przeprowadzona przez Koło nr 38 „AMUR” Płoty

W trosce o czystość wód i brzegów Zarząd Koła PZW Nr 38 „AMUR” w Płotach zorganizował w dniu 25 kwietnia akcję sprzątania rzeki REGI. Tym razem udało się zmobilizować do prac porządkowych 45 osób, a w śród nich byli; wędkarze Koła „AMUR”, członkowie szkółki wędkarskiej działającej pod opieką Pawła Przybysławskiego przy Gimnazjum w Płotach, członkowie Społecznej Straży Rybackiej Powiatu Gryfickiego oraz przedstawiciel Straży Miejskiej Płot w osobie pana Radosława Stawickiego.

Worki oraz rękawice niezbędne do zbierania śmieci pozyskano od Starostwa Powiatu Gryfickiego i Urzędu Gminy Płoty. Śmieci były zbierane nad brzegami zbiornika zaporowego LISOWO (LIKOWO), oraz od elektrowni wodnej w Płotach do DUŻEJ WYSPY na zbiorniku zaporowym REJOWICE. Zebrane śmieci zostały zgromadzone w dwóch miejscach – przy ulicy Wodnej w Płotach oraz na przystani wodnej w miejscowości Kucerz. Śmieci został zabrane i wywiezione na wysypisko dzięki uprzejmości Dyrektora Zakładu Gospodarki Komunalnej w Płotach, Panu Stanisławowi Wojsznis – za co w imieniu Zarządu i wędkarzy dziękujemy. Na zakończenie akcji wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani kiełbaskami, upieczonymi w ognisku.

Obszerną dokumentację fotograficzną z całej akcji sporządzili członkowie grupy fotograficzne działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Płotach. Zdjęcia zostaną przedstawione na wystawie w czasie imprezy EKO-MIX, która każdego roku jest organizowana w czerwcu przez GOK w Płotach.

Apelujemy do wszystkich wędkarzy – dbajcie o nasze wspólne dobro, jakim są akweny wodne, zabierajcie opakowania, które przynosicie nad wodę w czasie wędkowania, dbajcie o czystość stanowisk wędkarskich i zwracajcie uwagę „ŚMIECIARZOM”.

tekst i zdjęcia Henryk Bobrowski sekretarz Koła „AMUR”