Otwarcie sezonu wędkarskich zawodów 2015 w Płotach.

W dniu 12 kwietnia Koło nr 38 „Amur” Płoty zainaugurowało sezon wędkarski 2015 zawodami spławikowymi o tytuł mistrza koła na akwenie kanału Liwia-Łuża w Niechorzu. Tym razem organizatorów czekała miła niespodzianka, gdyż do uczestnictwa w zawodach zgłosiło się 104 wędkarzy, na 309 którzy opłacili składki. Zawody były jak zwykle zorganizowane w trzech grupach wiekowych; juniorzy, seniorzy i seniorzy +65. Sędzią głównym zawodów był Wiceprezes koła d/s sportu Karol Kubicki. Trzeba zaznaczyć że komisja wagowa miała sporo pracy na koniec zawodów, gdyż wędkarze łącznie złowili 489 kg ryb, którym po ważeniu zwrócono wolność. Przeciętna złowionych ryb to blisko 5 kg na wędkarza,. Jaki jest to wynik – niech osądzają ci co łowią na co dzień rybki. W trakcie ważenia ryb uczestnicy mieli czas na posilenie się ciepłą grochówka ugotowaną przez Jerzego Wyborskiego – godnym odnotowania jest fakt że skonsumowanie 120 litrów zupy.

Po podsumowaniu wyników najlepsi otrzymali puchary i upominki ufundowane przez zarząd i sponsorów. Wszyscy startujący w zawodach juniorzy, jak i seniorzy +65, zostali obdarowani, oczywiście stosownie do zajętego miejsca w klasyfikacji końcowej.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach wiekowych przedstawia się następująco;

JUNIORZY;

  1. URBANOWICZ DAMIAN………….4 680 pkt.
  2. PRZYBYSŁAWSKA NINA………..4 320 pkt.
  3. DOMASZEWSKA ANITA………….3 780 pkt.

SENIORZY +65;

  1. PUCHALSKI LUDWIK……………..6 520 pkt.
  2. GAJEWSKI BOGDAN……………….5 440 pkt.
  3. OSTOLSKI ANDRZEJ……………….4 400 pkt.

SENIORZY;

  1. ZINKIEWICZ SŁAWOMIR…….16 860 pkt.
  2. BĘŚ PIOTR……………………………..15 700 pkt.
  3. NOWAK PAWEŁ…………………….14 580 pkt.

Słowa podziękowania zarząd koła składa Burmistrzowi gminy Płoty za użyczenie „gimbusa” do przewiezienia wędkarzy nieposiadających środków transportu, oraz  sponsorom w osobach ; Waldemara Poprzeczki właściciela „salonu wędkarskiego ” z Gryfic oraz Romanowi Kosowskiemu, Arturowi Kallas i Jerzemu Wyborskiemu.

Za nami pierwsze zawody, a przed nami kolejne. Już 1-go maja zawody spinningowe z łodzi, a wcześniej – bo już 25 kwietnia akcja sprzątania rzeki Regi, na którą zapraszamy wszystkich wędkarzy którym na sercu leży czystość naszej przyrody.

 

Tekst i zdjęcia Henryk Bobrowski sekretarz Koła „AMUR” w Płotach