PIERWSZE WIOSENNE SPRZĄTANIE 2015 NAD WODAMI W SZCZECINIE ZAKOŃCZONE

11 kwietnia (w godz. 9.00 – 13.00) – za Dziewokliczem – Kanał Leśny (Odyńca) – odbyła się kolejna akcja sprzątania terenów zielonych położonych nad wodami Szczecina.

Jak co roku, przed rozpoczęciem sezonu wędkarze z kół szczecińskich PZW sprzątają łowiska, na których najczęściej rozgrywane są zawody wędkarskie. Tereny te ze względu na bliskość wody są również chętnie odwiedzane przez spacerowiczów i biwakowiczów. Niestety wypoczywający nad wodami szczecinianie pozostawiają po sobie sterty śmieci.

W minioną sobotę w odpowiedzi na inicjatywę opiekuna wody Kanału Odyńca, czyli Koła Kiełbik Szczecin oraz Okręgowego Kapitanatu Sportowego Okręgu PZW w Szczecinie – zgłosiło się 28 wędkarzy – przede wszystkim z Koła Kiełbik oraz z Kół: K. Kolejarz Stargard, K. Agryf Szczecin, K. Stocznia Remontowa, K. Big Fish, K. Lipień.

W wyniku akcji – uprzątnięto linię brzegową Kanału Odyńca. Zebrano kilkadziesiąt worków (200 l), które zostały przewiezione na wyznaczone przez Urząd Miasta miejsce – parking przy kąpielisku Dziewoklicz.

Dzięki zaangażowaniu i pomocy w akcję sprzątania – Wydziału Utrzymania Czystości i Porządku (w tym osobiście Dyrektora Wydziału Pawła Adamczyka) oraz WGKiOŚ Urzędu Miasta w Szczecinie – worki ze śmieciami zostały zapakowane do w podstawionego na Dziewokliczu dużego kontenera i wywiezione na wysypisko.

Zarząd Okręgu PZW w Szczecinie składa podziękowania wszystkim społecznikom, którzy zdecydowali się poświęcić swój weekendowy czas na zrobienie porządków nad wodami Szczecina. Odrębne słowa podziękowania należą się urzędnikom miejskim z WUCziP oraz WGKiOŚ. Dzięki wzorowej współpracy zebrane śmieci trafiły tam gdzie powinno być ich miejsce, czyli na wysypisko.

Jak zawsze przy tej okazji – zwracamy się z apelem – prośbą do wędkarzy i osób biwakujących nad wodą:

ZOSTAWCIE PO SOBIE CZYSTOŚĆ I PORZĄDEK
– ZABIERZCIE SWOJE ŚMIECI.

Kolejna akcja sprzątanie organizowana przez kolegów z Koła Big Fish odbędzie się w dniu18 kwietnia 2015 roku od godz. 9.00 na Wyspie Puckiej – łowisko „Odra Kamienie”. O szczegółach poinformujemy w odrębnym komunikacie.

Biuro Zarządu Okręgu